Haber Detayı
13 Temmuz 2018 - Cuma 17:33
 
İL SPOR MERKEZLERİ AÇILDI
5-18 yaş grubundaki çocuk ve gençlerin yaz tatillerini değerlendirebilmeleri amacıyla yapılan il spor merkezleri açıldı.
SPOR Haberi
İL SPOR MERKEZLERİ AÇILDI

Bingöl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 5-18 yaş grubundaki çocuk ve gençlerin yaz tatillerini değerlendirmeleri amacıyla atletizm, badminton, basketbol, jimnastik, futbol, güreş, karate, judo, masa tenisi okçuluk, voleybol, taekwondo, tenis ve yüzme branşları ile Gençlik merkezleri kapsamında resim, gitar, bağlama, yabancı dil, bilgisayar, Kuran-ı Kerim ve satranç kursları antrenörler tarafından yaz süresi boyunca eğitimlerinin verileceği il spor merkezleri açıldı.

Gençlik Merkezi önünden başlayarak müdürlük binası önünde sona eren kortej yürüyüşünün ardından şehir spor salonunda açılış töreni yapıldı.

Açılış törenine Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan, kurum personelleri veliler ve çok sayıda sporcu katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan, ‘’Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak başlatılan il spor merkezleri bu yılda büyük bir coşkuyla devam ediyor. Bu yıl 21 farklı spor branşında eğitimin verildiği yaz spor okullarındaki amaç; çocuk ve gençlerimize spor kültürünü aşılamak sporu tabana yaymak ve sevdirmek, spor yapma alışkanlığı kazandırmak, zararlı alışkanlıklardan korumak, yetenekli ve kabiliyetli gençleri Türk sporuna kkazandırmak ve güçlü bir spor alt yapısı oluşturmaktır. Bu amaçlar doğrultusunda antrenörlerimiz nezaretinde yaz boyunca çocuk ve gençlerimiz ile birlikte çalışmalarımızı en iyi şekilde yürüteceğiz’’ diye konuştu.

Arıkan, çocuk ve gençlerin serbest zamanlarını değerlendirmeleri amacıyla her yıl uygulanan il spor merkezlerine yaklaşık 3 bin 500 çocuk ve gencin müracaat ettiğini 2018-2019 eğitim öğretim dönemi açılışına kadar kayıtların devam edeceğini belirterek açılış törenine katılan tüm sporcu ve velilerine teşekkürlerini iletti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İL, SPOR, MERKEZLERİ, AÇILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı