Haber Detayı
19 Şubat 2019 - Salı 00:29
 
İlçe kaymakamından köy ziyaretleri
Bingöl’ün Solhan İlçe Kaymakamı Fatih Okumuş, vatandaşların ve hastaların sorunlarını ve sıkıntılarını dinlemek, sorunlara çözüm bulmak amacıyla köy ziyaretlerini sürdürüyor.
GÜNDEM Haberi
İlçe kaymakamından köy ziyaretleri

Solhan İlçe Kaymakamı Fatih Okumuş, vatandaşların ihtiyaçlarını ve isteklerini karşılamak amacıyla köy köy, ev ev yaşlı ve kimsesizleri ziyaret ediyor.

Solhan’a atandığı günden beri yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşların evlerine giden yerinde inceleme yapan Kaymakam Okumuş, muhtaç vatandaşları, engellileri, yaşlıları, dul, yetim, öksüz, gazi, şehit ailelerini ziyaret etmeye devam ediyor.

Yapılan ziyarette ilişkin açıklama yapan kaymakam Okumuş, girilmedik ev, ulaşılmadık insan bırakmamak düsturuyla çalıştıklarını söyledi.

İlçeye bağlı Elmasırtı, Eşmetaş, Bozkanat, Düzağaç, Asmakaya, Tarhan, Yenibaşak, Sükyan, Mutluca, Hazarşah, Oymapınar, Gelintepe, Yenidal, Yiğitharman, Demirkapı, Murat, Dilektepe, Göksu, Elbaşı, Yenidal, Murat Köyleri ile Arakonak Beldesi ve Aşağıotluca, Karyağdı, Oluklu, Aksakal, Halidan-Tanzut, Yukarı Köprübaşı, Azad, Yukarı Çeşmeli, Yayladüzü, Aşağı Cemalan, Alak Mezralarında vatandaşlarımızla bir araya gelen kaymakam Okumuş, daima devletin vatandaşın yanında olduğunu belirtti. 

Bu köyler ve bağlı mezralarda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla belirlenen ailelere ziyaretler gerçekleştiren Kaymakam Okumuş, devletin şefkat elini hiçbir zaman vatandaşın üzerinden eksik etmeyeceklerini ifade etti.

 Köylerde yapılan çalışmaları da yakından takip eden Kaymakam Okumuş, yapılan çalışmalar hakkında muhtarlardan bilgi aldı. Ziyaretler sırasında vatandaşlarla bir araya gelen Okumuş, sorunların hep beraber imkanlar dâhilinde Devlet-Vatandaş İşbirliği ile çözüleceğini ve yapılan hizmetlerin takipçileri olduğunu sözlerine ekledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İlçe, kaymakamından, köy, ziyaretleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı