Haber Detayı
19 Ocak 2021 - Salı 18:49
 
KAR KALINLIĞI HESAREK'TE 73 SANTİMETREYE ULAŞTI
Bingöl’de etkili olan yoğun kar yağışının ardından Hesarek Kayak Tesislerinde kar kalınlığı 73 santimetreye ulaştı.
GÜNDEM Haberi
KAR KALINLIĞI HESAREK'TE 73 SANTİMETREYE ULAŞTI

Bingöl’de iki gündür etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle köylerle bağlantı kesilirken, gece saatlerinde Bingöl-Erzurum, Bingöl-Muş ve Bingöl-Elazığ karayolları da ulaşıma kapandı.

Kar yağışı bazı yerlerde 1 metreyi aştı. Bingöl Valiliğinin açıkladığı verilere göre, Bingöl Merkez’de kar kalınlığı 17 santimetreyi bulurken, Yayladere’de 83 santimetreye ulaştı.

Kar kalınlığı, Hesarek Kayak Tesislerinde 73 cm, Yolçatı’da 70 cm, Karlıova’da 60 cm, Yedisu’da 47 cm, Alatepe’de 37 cm, Gülbahar Barajında 20 cm, Sancak’ta 31 cm, Özlüce Barajında 17 cm olarak ölçüldü.

DON UYARISI

Meteoroloji Elazığ Bölge Müdürlüğü, kar yağışının ardından don uyarısı yaptı. Bölge müdürlüğünden yapılan uyarıda, “Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 3 ila 5 derece altında seyretmesi beklenmektedir. Rüzgarların güneyli yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette esmesi tahmin edilmektedir. Bölge genelinde yer yer kuvvetli kar yağışı beklendiğinden ulaşımda aksamalar, tipi, buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KAR, KALINLIĞI, HESAREK'TE, 73, SANTİMETREYE, ULAŞTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı