Haber Detayı
22 Temmuz 2019 - Pazartesi 23:38
 
Küpeleme çalışmalarına böyle gitti
İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli Veteriner Hekim Cengiz Demirtaş, Genç İlçesine bağlı Yenisu köyüne, elbiseleriyle suya dalarak gitti.
RESMİ İLAN Haberi
Küpeleme çalışmalarına böyle gitti

Veteriner Hekim Cengiz Demirtaş, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün köylerde yürüttüğü küpeleme, sağlık taraması ve KKKA hastalığı ile mücadele çalışmaları kapsamında Genç İlçesine bağlı Yenisu Köyüne gitti.

Demirtaş, ilçe merkezine 50 kilometre uzaklıkta bulunan ve ulaşımın güçlükle sağlandığı köye, dereyi kullanarak gitmek zorunda kaldı. Köye gitmek için elbiseleriyle dereye giren ve dizlerine kadar suya batan Demirtaş, köylülerin de yardımıyla dereyi geçerek köye ulaştı. Güçlükle köye ulaşan Demirtaş, köyde küpeleme, sağlık taraması ve Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı ile mücadele kapsamında saha çalışması yaptı.

BAKAN PAKDEMİRLİ PAYLAŞTI

Veteriner Hekim Cengiz Demirtaş’ın dereyi aşmaya çalışırken çekilen görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Bingöl’ün Yenisu köyü ve bağlı mezralarında küpeleme, sağlık taraması ve kırım kongo hastalığı ile mücadele kapsamında saha çalışması yapan Veteriner Hekim arkadaşımız Cengiz Demirtaş... Her şartta işini gönülden yapan tüm kardeşlerimi kutluyorum” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Küpeleme, çalışmalarına, böyle, gitti,
Yorumlar
Haber Yazılımı