Haber Detayı
13 Temmuz 2018 - Cuma 17:31
 
Özel çocuklarla “Dostluk Buluşması”
Bingöl Belediyesi, özel okullarda ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim gören özel çocuklarla “Dostluk Buluşması” etkinliği düzenledi.
- Haberi
Özel çocuklarla “Dostluk Buluşması”

Bingöl Merkez Kültür Parkında özel çocuklara yönelik düzenlenen “Dostluk Buluşması” etkinliğine Vali Ali Mantı, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, İl Emniyet Müdürü Metin Akay, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Emin Çakan, engelli çocuklar ile aileleri katıldı.

Etkinlik öncesi bir konuşma yapan vali Mantı, güzel bir günde, özel çocuklarla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.

Etkinliği düzenleyen belediye başkanı Barakazi ve eşi Pervin Barakazi’ye teşekkür eden Vali Mantı,“Kıymetli aileler ve sevgili çocuklar, böyle güzel bir günde sizlerle kahvaltı programında bir araya gelmekten mutluluk duydum. Allah birliğimize, beraberliğimize zeval vermesin. Allah ülkemizi, milletimizi her türlü dahili ve harici kötülüklerden korusun” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Barakazi ise, özel çocuklarla fırsat buldukça biraraya geldiklerini ve onları dinlemek istediklerini söyledi.

Özel çocuklara toplumun tüm kesimlerinin sahip çıkması ve destek olması gerektiğini kaydeden Barakazi, “Bingöl Belediyesi olarak özel çocuklarımızı dinlemek, onlarla kaynaşmak, onların sorunlarına ve dertlerine ortak olmak ve onlara manevi destek vermek amacıyla ‘Dostluk Buluşması’ etkinliği düzenledik. İnşallah bu tür etkinliklerimiz devam edecektir” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Mantı ve Belediye Başkanı Barakazi, özel çocuklarla sohbet edip, hatıra fotoğrafı çektirdi ve birlikte kahvaltı yaptılar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Özel, çocuklarla, “Dostluk, Buluşması”,
Yorumlar
Haber Yazılımı