Haber Detayı
04 Mayıs 2017 - Perşembe 22:14 Bu haber 2334 kez okundu
 
“Servis yolunu kullananlara ceza kesilecek”
Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, Bingöl Devlet Hastanesi acil girişinin alt kısmında bulunan servis yolunu kullanan sivil araç sahiplerine ceza kesileceği bildirildi.
GÜNDEM Haberi
“Servis yolunu kullananlara ceza kesilecek”

15 Şubat 2017 yılında il trafik komisyonunda alınan karar ile ilgili valilikten yapılan açıklamada, “Toplantıda, Çapakçur deresi üzerinde bulunan köprünün yıkılarak yerine yapım çalışmalarına başlanılan köprü ve yol inşaatı süresince, ilimiz genelinde trafik akımının tanzimi ve yönlendirilmesi bakımından yaşanabilecek olumsuzlukların asgari düzeye indirilmesi amacıyla; Bingöl Devlet Hastanesi Acil Girişinin alt kısmında “Acil durumlarda ambulans, itfaiye ve emniyet araçlarının kullanımına açık, diğer araçların kullanımına kapalı olacak şekilde” servis yolunun yapılmasına karar verilmiştir.

Yine, ilimiz Kültür Mahallesi Oğuzhan Caddesinin ise, Kınalı Caddesi kavşağına kadar olan kısmının geliş gidiş olarak, Kınalı Caddesi kavşağından Yeni Genç yoluna kadar olan kısmının tek yön olacak şekilde şehirden çıkış yolu olarak ayarlanması şeklinde karar alınmıştır.

Yapılan çalışmalarda tek yön olmasına rağmen Yeni Genç yolundan Oğuzhan Caddesine giriş yapıldığı, girişlere tabela konulmasına rağmen acil güvenlik yolunun sivil araçlar tarafından kullanıldığı, bu yollarda kazalara sebebiyet verildiği görülmüştür.

Trafik akışının düzenli olarak sağlanabilmesi ve trafik cezaları ile karşı karşıya kalınmaması açısından vatandaşlarımızın kurallara uymaları büyük önem arz etmektedir” denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Servis, yolunu, kullananlara, ceza, kesilecek”,
Yorumlar
Haber Yazılımı