Haber Detayı
12 Mart 2020 - Perşembe 00:07
 
Sıfır atık projesi anlatıldı
İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünde, kamu kurumları personeline Entegre Çevre Bilgi Sistemi (EÇBS) ve Sıfır Atık Bilgi Sistemi(SABS) ile ilgili eğitim verildi.
GÜNDEM Haberi
Sıfır atık projesi anlatıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen sıfır atık projesi, Bingöl’de kurumların ilgili personellerine anlatıldı.

Bingöl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ÇED ve Çevre Hizmetleri Şube Müdürü Sadık Elçi, israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda kaynağında ayrı ayrı toplanarak geri kazanımının sağlanmasını kapsayan Sıfır Atık Projesi ile ilgili teorik bilgiler verdi.

Elçi, sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkların kontrol altına alınarak gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye, yaşanabilir bir dünya bırakılmasını amaçlayan Sıfır Atık Projesinin önemini vurguladı.

Programda, kamu kurumlarının Entegre Çevre Bilgi Sistemine (EÇBS) kaydı ve Sıfır Atık Bilgi Sistemi (SABS) ile alakalı uygulamalı eğitim de verildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sıfır, atık, projesi, anlatıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı