Haber Detayı
30 Mayıs 2021 - Pazar 19:01
 
SPOR ORGANİZASYONLARI İÇİN ARAŞTIRMA ÖNERGESİ
HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Şampiyonlar Ligi final maçının Porto’ya verilmesi ve Türkiye Grand Prix Formula1 yarışmalarının iptal edilmesi ile ilgili meclis araştırması istedi.
GÜNDEM Haberi
SPOR ORGANİZASYONLARI İÇİN ARAŞTIRMA ÖNERGESİ

Aydemir, meclise sunduğu araştırma önergesinde, şu ifadelere yer verdi: “Dünya ve Avrupa'nın en büyük futbol organizasyonlarından biri olarak bilinen UEFA Şampiyonlar Ligi, final müsabakası ile bir sezonu daha geride bırakıyor. Sezon başında belirlenen program dahilinde, maratonun final müsabakasının İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadında oynanacağı UEFA tarafından deklare edilmişti. Finale kalan iki İngiliz futbol kulübü Manchester City ve Chelsea, pandemi koşullarının sağlanamadığı gerekçesi ile müsabakayı İstanbul'da oynamak istemediklerini UEFA'ya yaptıkları yazılı başvurular ile dile getirmiş, İngiliz Hükümetinin de devreye girmesi sonucunda final müsabakasının İstanbul'da oynatılmaması kararı alınmıştı.

UEFA yaptığı açıklamada, Şampiyonlar Ligi final müsabakasının 29 Mayıs tarihinde Portekiz'in Porto kentinde oynatma kararı aldıklarını kamuoyu ile paylaşmıştı. UEFA Şampiyonlar Ligi finalinin İstanbul'dan alınması kararının ardından; 11, 12, 13 Haziran tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirileceği açıklanan Türkiye Grand Prix'si, yine Formula 1 tarafından yapılan açıklamayla, artan pandemi ve seyahat kısıtlamaları gerekçe gösterilerek yarışların takvimden çıkarıldığı ifade edilmiştir.

Dünyanın ileri gelen iki büyük organizasyonu artan korona virüs vakaları gerekçe gösterilip iptal edilen organizasyonların benzerlerinin yaşanmaması, önlemlerin alınması amacıyla, meclis araştırmasını arz ve teklif ederiz.”

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: SPOR, ORGANİZASYONLARI, İÇİN, ARAŞTIRMA, ÖNERGESİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı