Haber Detayı
02 Ocak 2017 - Pazartesi 23:08
 
Sporculara 25 bin TL ödül!
81. Büyük Atatürk Koşusu büyükler kategorisinde Türkiye birincisi olan Bingöl Belediye Yaşam Spor Kulübü sporcularına 25 Bin TL başarı ödülü verildi.
SPOR Haberi
Sporculara 25 bin TL ödül!

Bingöl Belediye Yaşam Spor Kulübü Antrenörü Ahmet Demir, Antrenörler Aydın Bünül ve Nihat Kaya, Kulüp Danışmanı Yüksel Kıyak beraberinde, sporcular Üzeyir Söylemez, Yavuz Ağralı, Medeni Demir, Orhan Avcı ve Faruk Çoban, Bingöl Belediyesi Başkanı Yücel Barakazi’yi makamında ziyaret etti.

Başkan Barakazi, sporcuların başarı sıralamasına göre 25 bin TL ödülü takdim etti. Toplamda 25 bin TL olan ödül, atletlerin almış oldukları dereceye göre verildi. Antrenörler ve sporcular verilen başarı ödülü için Başkan Barakazi’ye teşekkür ettiler.
“BİZİM İÇİN ESAS OLAN BİNGÖL’DÜR”
Ankara’da gerçekleşen koşuda Bingöl vurgusunun önemine değinen Başkan Barakazi, “Beni tebrik etmek için arayanlar, şaşırıyordu. İlinizde böyle bir takımınız var mıydı diye. Bizim için esas olan Bingöl’dür. Her şeyden öte Bingöl adını, Türkiye’ye duyurdunuz. Memleket için koşmanız ve başarı elde etmeniz bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Hepinizi tebrik ediyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum ” dedi.
“OKULLARDA SEMİNERLER DÜZENLENMELİ”

Okullarda seminerler düzenlenmesini isteyen Başkan Barakazi, “Okullarda, üniversitede kulüp olarak başarılarınızdan, deneyimlerinizden bahsederek soru-cevap şeklinde seminerler yapabilirsiniz. Bu konuda ilgisi olan gençler bilgilenir,  abilerinden feyz alarak spora yönelir.” diye konuştu.

“HEDEFİMİZ KROS LİGİ BİRİNCİLİĞİ VE AVRUPA ŞAMPİYONASI”
İleriki hedeflerinden bahseden Antrenör Demir ise, “Hedefimiz önümüzdeki yıl Kros liginde birinci olup Bingöl Belediye Yaşam Spor Kulübü olarak Avrupa Şampiyonasında ilk üçe girmek. Bu sene ligi dördüncü olarak bitirdik ancak köklü kulüplerle yarıştık. Galatasaray gibi, İstanbul Büyükşehir gibi yüksek bütçelerle kurulan kulüplerle mücadele ettik. İnanıyorum ki biz seneye bu köklü kulüpleri geçip birinci olacağız. Avrupa Şampiyona’sında da derece yapacağız.” dedi.

Spora ve sporcuya verilen desteğin önemine dikkat çeken Antrenör Demir, şunları söyledi: “Sizin anlayışınız olmasaydı, bakış açınız olmasaydı bugün bu takım olmayacaktı. Yıllardan beridir idarecilerimize anlatmaya çalışıyoruz. Geçmişte de iyi başarılar elde ettik ancak destek alamadık. İlerisine dair hedefimizde oluşamadı. Şuan sizden ciddi anlamda destek aldık, alıyoruz. Karşılığında bu başarıyı aldık. Sizlere güvenerek hedef büyüttük. Neden Avrupa Şampiyonası’nda Bingöl şampiyon olmasın.?”

BAŞKAN BARAKAZİ’YE TEŞEKKÜR
Sporcular verdikleri destekten dolayı Başkan Barakazi’ye teşekkür ederken Antrenör Demir, “Gençlerimiz hep başka kulüpler adına yarışıyorlardı, büyükşehir kulüplerinde çalışıyorlardı. Memleketimizin gençlerini ilimizdeki kulübümüze kazandırdığınız için, bizlere her türlü desteği sağladığınız için teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sporculara, 25, bin, TL, ödül!,
Yorumlar
Haber Yazılımı