Haber Detayı
07 Aralık 2017 - Perşembe 19:20
 
Umut Kervanından 48 aileye yardım
Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği(Bingöl Umut Kervanı), Kasım ayında 48 aileye 7 bin 892 TL değerinde ayni nakdi ve kırtasiye yardımında bulundu.
GÜNDEM Haberi
Umut Kervanından 48 aileye yardım

Bingöl Umut Kervanı, 2017 yılı Kasım ayına ait faaliyet raporlarını açıkladı.

Yapılan çalışmalarla ilgili yazılı açıklama yapan Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği(Bingöl Umut Kervanı) Başkanı Mehmet Tamaç, “Kasım ayında 48 aileye 7 bin 892 TL değerinde ayni ve nakdi yardım yaptık. 33 aileye iki bin 592 TL değerinde gıda, 15 aileye 5 bin 300 TL nakdi yardımında bulunduk” dedi.

Cimriliğin müminlerin özelliğinin olmadığını anımsatan Tamaç, “Mümin toplayıcı değil, dağıtıcı olmalıdır. Zira mümin malı dağıtmak için kazanır. Fedakârlığın, vermenin ne kadar güzel olduğunu, ahiret ödülü yanında dünyada da insanı mutlu ettiğini bilemez. Cimriliğin sebebi mal hırsı ve gelecekte yoksul kalma korkusudur. Cimrilik yüzünden durmadan para biriktiren ve tükenir endişesiyle hastalıklarında bile harcamayıp dünyayı dahi kendilerine zehir eden para mahkûmları vardır. Oysa para ve mal Allah’ın nimetidir ve bu nimet harcandıkça Allah onu artırır. Cimri, insanlar arasında da Allah katında da sevimsizdir. Bingöl Umut Kervanı olarak Bangladeş hükümetine sığınan Arakan’lı kardeşlerimiz için yardım kampanyası devam etmektedir, katkılarınızı bekliyoruz. Bu çalışmalarda emeği geçen herkesten Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Umut, Kervanından, 48, aileye, yardım,
Yorumlar
Haber Yazılımı