Haber Detayı
23 Eylül 2020 - Çarşamba 20:09
 
“Vaka sayıları azalıyor”
Koronavirüs denetimleri kapsamında Hastane Caddesinde esnafları ziyaret eden Vali Kadir Ekinci, son bir haftada vaka artış hızında azalma olduğu söyledi.
GÜNDEM Haberi
“Vaka sayıları azalıyor”

Vali Kadir Ekinci ve Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Hastane Caddesinde Covid-19 tedbirlerine yönelik yapılan denetimlere katıldı. Vatandaşlara maske-mesafe-temizlik konusunda bilgilendirme ve uyarılarda bulunan Vali Ekinci, vaka artış hızında azalma olduğunu söyledi.

Koronavirüs ile mücadelede farkındalığı arttırmak için gayretlerinin devam ettiğini belirten Vali Ekinci, “Kovid-19 ile mücadelenin olmazsa olmazı, tedbir ve kurallara riayettir. Vatandaşlarımızın bu konudaki hassasiyeti memnuniyet vericidir. Hamdolsun sıkı tedbirlerin sonucu verilere de yansıyor. Son bir haftadır vaka artış hızımızda bir azalma var. Bu bizleri sevindiriyor. İnşallah bu mücadele bu şekilde devam edecektir. Ama başarıya ulaşmak için bundan daha fazlasına ihtiyaç var.”

Ayrıca Bingöl Belediyesi ekipleri tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında banka ATM’leri, toplu taşıma araçları, cami avluları gibi alanlar dezenfekte edildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Vaka, sayıları, azalıyor”,
Yorumlar
Haber Yazılımı