Haber Detayı
08 Nisan 2021 - Perşembe 18:13
 
YBO ÖĞRENCİLERİNE TABLET
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 19 bin 524 tablet, Bingöl ile birlikte 29 ildeki yatılı bölge ortaokulu öğrencilerine dağıtılacak.
EĞİTİM Haberi
YBO ÖĞRENCİLERİNE TABLET

Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğrencilere tablet dağıtımı çalışmaları devam ediyor. 11. faz tablet bilgisayar dağıtımı kapsamında bakanlık tarafından tedarik edilen 34 bin 445 cihaz, 25 GB internet paketiyle birlikte hafta sonuna kadar Bingöl ile birlikte 29 ile ulaştırılacak. 

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada, “Tablet desteği her hafta daha çok öğrenciye ulaşıyor. Bugüne kadar 700 bini aşkın tablet bilgisayarı "Eğitimde Fırsat Adaleti" parolasıyla öğrencilere teslim eden Millî Eğitim Bakanlığı, 05-11 Nisan tarihleri arasında tedarik edilen 34 bin 445 adet tablet bilgisayarın sevkiyatına başladı. Tabletler, yatılı bölge ortaokulu öğrencilerine ulaştırılacak. Böylelikle yatılı bölge ortaokullarındaki tüm öğrencilerimize tablet desteği sağlanmış olacak” denildi. 

BAKAN SELÇUK İL MÜDÜRLERİYLE GÖRÜŞTÜ

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Adana, Adıyaman, Aydın, Bingöl, Bitlis, Burdur, Çorum, Denizli, Erzincan, Elazığ, Gaziantep, Giresun, Hakkari, Diyarbakır, Gümüşhane, Isparta, Kocaeli, Kütahya, Mersin, Kahramanmaraş, Muş, Samsun, Siirt, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Karabük, Şırnak ve Osmaniye Milli Eğitim Müdürlüyle telekonferans yöntemiyle görüştü.

Selçuk, toplantıda, şunları söyledi: “Öğretmenlerimizin uzaktan eğitim sistemlerimize erişimde gereksinimi olan öğrencilerimizin EBA Destek Noktaları ve Mobil Destek Araçları ile buluşturulması için çaba sarf ettiğini takip ediyoruz, tüm meslektaşlarıma emekleri için teşekkür ediyorum. Bugün itibarıyla 15.105 EBA Destek Noktası ve kırsal kesimde bulunup erişim gereksinimi olan öğrencilerimiz için de 185 adet Mobil EBA Destek Aracı, çocuklarımızın hizmetinde. Eğitim alanında dünyanın en çok ziyaret edilen internet sitesi olan EBA dijital platformunda öğrenci, öğretmen ve velilerimizin de işaret ettiği gibi içerik kalitesi giderek artıyor. Bu zorlu süreci hep birlikte çaba sarf ederek atlatacağız.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: YBO, ÖĞRENCİLERİNE, TABLET,
Yorumlar
Haber Yazılımı