Haber Detayı
30 Ekim 2020 - Cuma 19:07
 
Yedisu’da yamaç paraşütü heyecanı
Yedisu İlçesinde yamaç paraşütü yapılabilecek yerler belirlendi. İlçe Kaymakamlığı, kalkış noktalarında tesis ve altyapı hazırlıklarına başladı.
GÜNDEM Haberi
Yedisu’da yamaç paraşütü heyecanı

Peri Vadisi ve coğrafyasıyla bölgenin güzel ilçelerinden biri olan Yedisu, yamaç paraşütüne hazırlanıyor. Yedisu Kaymakamı Oğuzhan Ocak’ın daveti üzerine ilçeye gelen İKARUS Sportif Havacılık kulübünden eğitmen Alim Yıldırım, üç gün boyunca yaptığı çalışmada yamaç paraşütü için uygun alanları belirledi.

Konu ile ilgili Yedisu Kaymakamlığından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Sayın Kaymakamımız Oğuzhan Ocak’ın girişimleriyle, ilçemizde Yamaç Paraşütü Sporunun yaygınlaştırılması, turistik cazibe merkezi haline getirilmesi amacıyla İKARUS Sportif Havacılık kulübünden eğitmen Alim Yıldırım ilçemizde 3 gün boyunca saha taramasında bulunmuş, ilçemizin bu sporun yapılmasına coğrafi ve hava koşulları olarak çok müsait olduğunu tespit etmiştir. Belirlenen kalkış noktalarında tesis, alt yapı hazırlıkları için planlamalara başlanarak, Ulusal ve Uluslararası yarışmaların ilçemizde düzenlenebilmesi için çalışmalara başlanmıştır.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yedisu’da, yamaç, paraşütü, heyecanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı