Haber Detayı
29 Temmuz 2018 - Pazar 13:53
 
Yurt Kur Personeline ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele’ Semineri
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Kredi ve Yurtlar Kurumu Personeline “ Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” semineri verildi.
GÜNDEM Haberi
Yurt Kur Personeline ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele’ Semineri

Bakanlığın “Kadına yönelik şiddet ve ev içi şiddet konularında toplumsal farkındalık, duyarlılık, bilinç kazandırmak ve zihniyet dönüşümü sağlamak” hedefi kapsamında her ay farklı bir kurumda ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Semineri’ düzenleniyor.

Psikolog Pınar Bozkurt tarafından Kredi ve Yurtlar Kurumu personellerine yönelik seminer verildi.

Seminerde, toplumsal cinsiyet rolleri, kalıp yargılar ve ayrımcılık, kadın erkek eşitliğinin nasıl eşitsizliğe dönüştüğü ve bu eşitsizliğin önemli bir sonucu olan kadına yönelik şiddet, dünyada ve ülkemizde kadına yönelik şiddetin yaygınlığı, kadına yönelik şiddetin kadınlar ve çocuklar üzerindeki etkileri, ulusal ve uluslararası mevzuat, kadına yönelik şiddet konusunda hizmet veren kurum kuruluşlar konusunda bilgiler verildi.

Kadına yönelik şiddetin toplumsal bir sorun olduğunu belirten Bozkurt, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda bütün kamu ve kuruluşların bütüncül bir yaklaşımla ve koordineli bir şekilde çalışması gerektiğini vurguladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yurt, Kur, Personeline, ‘Kadına, Yönelik, Şiddetle, Mücadele’, Semineri,
Yorumlar
Haber Yazılımı