Haber Detayı
21 Şubat 2021 - Pazar 16:50
 
YÜZ YÜZE EĞİTİM YAPILACAK
Bingöl Üniversitesi Senatosu, Sağlık Bilimleri Fakültesinin Hemşirelik Bölümü 4. sınıf öğrencilerinin uygulamalı eğitim ve Veteriner Fakültesi 5.sınıf öğrencilerinin intörn eğitiminin yüz yüze yapılmasına karar verdi.
EĞİTİM Haberi
YÜZ YÜZE EĞİTİM YAPILACAK

Bingöl Üniversitesi Senatosu,  2020-2021 eğitim ve öğretim yılı bahar döneminde yürütülecek faaliyetler hakkında bazı kararlar aldı.

Alınan kararlarla ilgili Bingöl Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan açıklamada, “Üniversitemiz senatosu tarafından 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı bahar döneminde, Sağlık Bilimleri Fakültesinin Hemşirelik Bölümü 4. sınıf öğrencilerinin uygulamalı eğitim ve Veteriner Fakültesi 5.sınıf öğrencilerinin İntörn eğitiminin yüz yüze yürütülmesine, diğer programlarda eğitim ve öğretimin faaliyetlerinin uzaktan öğretimler yürütülmesine karar verilmiştir” denildi.

2020-2021 eğitim ve öğretim yılı bahar dönemi faaliyetleri hakkında alınan senato kararları şöyle:

“-Sağlık Bilimleri Fakültesinin Hemşirelik Bölümü 4. sınıf öğrencilerinin uygulamalı eğitimleri ve Veteriner Fakültesi 5. sınıf öğrencilerinin intörn eğitimleri hariç olmak üzere, birinci ve ikinci öğretim dersleri, haftalık ders programında belirtilen günde ve ilk dersin başlangıç saatinde başlayacak şekilde, Microsoft Teams üzerinden, çevrimiçi eşzamanlı (canlı-senkron) olarak işlenecektir. 

-Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesinin Hemşirelik Bölümü 4. sınıf öğrencilerine verilecek Halk Sağlığı Hemşireliği dersinin uygulamalı kısmı ile Veteriner Fakültesi 5. sınıf öğrencilerine verilecek olan İntörn Eğitimi dersi, azami dikkatin gösterilmesi ve sıkı tedbirlerin alınması şartıyla öğrencilerin seyreltilmesi, gruplara ayrılması suretiyle yüz yüze yapılacaktır.  

-Çevrimiçi eşzamanlı işlenecek tüm dersler, derse katılamayan öğrencilerin daha sonra ilgili derslere ulaşabilmesi için Öğrenme Yönetim Sistemi (LMS)’ne kaydedilecek ve ders dokümanları haftalık olarak dersi alan öğrencilerle paylaşılacaktır. 

-Türk Dili ve Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi servis dersleri, çevrimdışı eşzamansız (asenkron) olarak işlenecektir. Her bir ders için ders videoları ve ders dokümanları haftalık olarak, dersi alan öğrencilerle ilgili paylaşılacaktır. 

-Öğrenciler, çevrimiçi eşzamanlı işlenecek derslere en az 25 oranında katılmak zorundadır. 

-Öğrenciler, katkı oranı 24 olan bir ara sınava, katkı oranı 16 olan bir ödeve ve katkı oranı 60 olan bir yarıyıl sonu sınavına (final/bütünleme) tabi tutulacaktır. Ara sınavlar, ilan edilen tarihlerde çevrimiçi eşzamanlı ve süreli olarak yapılacaktır. Ödevlerle ilgili süreç öğretim elemanları tarafından LMS üzerinden yürütülecektir. 

-Yarıyıl sonu sınavları, dersler tamamlandıktan sonra yüz yüze veya çevrimiçi eşzamanlı yapılacaktır. Yarıyıl sonu sınavlarının yapılış şekline, pandeminin seyrini dikkate alarak, Senato daha sonra karar verecektir.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: YÜZ, YÜZE, EĞİTİM, YAPILACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı