Haber Detayı
04 Ocak 2017 - Çarşamba 22:47
 
Zabıtadan gıda denetimi
Belediyeye bağlı zabıta ekipleri tarafından yapılan denetimlerde, işyerlerinin ruhsatlı, sağlıklı ve hijyenik olması konusunda işyeri sahipleri uyarıldı.
GÜNDEM Haberi
Zabıtadan gıda denetimi

Belediye Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler; süper market, lokanta, fırın, kasap ve berberlerde denetimlerde bulundu. Denetim ekibi, satılan ürünlerin son kullanım tarihi, esnaf portör sağlık karneleri, gıda depolama alanları ile genel hijyen koşullarını kontrol etti.

Denetimlerde eksikleri olan ve kurallara uygun davranmayan işyeri sahipleri uyarılarak eksiklerinin gidermeleri için süre verildi.

Yapılan denetimlerin devam edeceğini söyleyen Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Vatandaşlarımızın sağlıklı, hijyenik bir ortamda gönül rahatlığıyla alışveriş yapmasını amaçlıyoruz. Hepimiz kentte yaşamanın bir gereği olarak toplumun ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Yaptığımız işi en iyi şekilde ve kurallara uygun olarak yapmak durumundayız. Özellikle insan sağlığını ilgilendiren konularda çok daha hassas ve dikkatli olmalıyız. Bingöl Belediyesi olarak insan sağlığını ilgilendiren konularda çok duyarlıyız. Vatandaşlarımızın huzur içerisinde alışverişlerini yapabilmeleri için özellikle gıda üretim ve satışının yapıldığı işyerlerini sıkı bir şekilde denetleyeceğiz” dedi.

Amaçlarının halkın daha sağlıklı ürünlerle buluşmasının sağlanması olduğunu belirten Barakazi, yapılan kontrollerin sıkı bir şekilde devam edeceğini ifade ederek, alışveriş yapan vatandaşların ürünlerin son kullanma tarihine mutlaka bakmaları gerektiğini söyledi.

Barakazi, “Denetimler; ekmek gramajı, sağlıklı üretim şartları, ürünlerin son kullanma tarihleri ve işyeri ruhsatları konularında ağırlık kazandı. Genel olarak kasaplar, et ve et ürünleri satan marketlerde, berberler, fırınlar ve lokantalarda yapılan denetimlerde, halk sağlığı açısından ciddi problemler yok. Eksikleri olan esnafları uyararak gerekli düzenlemeleri yapmaları konusunda uyarılarda bulunduk”  dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zabıtadan, gıda, denetimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı