Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavda Bingöl’den iki öğrenci 500 tam puan alarak Türkiye birincileri arasında yer aldı. Bu öğrencilerden biri olan Yasir Balat, esnaf bir babanın oğlu olarak özel bir okulda eğitim gördü. Günde 5 saat ders çalışarak, okuldan arta kalan zamanlarında futsal ve satrançla ilgilenen Balat, hedeflerinden ilkini gerçekleştirmenin gururunu yaşadı. Zorlandığı soruları öğretmenlerinin yardımıyla çözen Balat, şunları söyledi:

 “14 yaşına gireceğim birkaç ay sonra. Bu sene LGS sınavında güzel bir başarı elde ettim. Sene başından beri çalışıyorum bu sınava, hedefime ulaştım. Günde 5 saat çalışıyordum, sosyal hayatımı da aksatmıyordum. Futsal takımında da il birincisi olduk. Sorularda ise takıldığım yerleri hocalarımla çözüyordum, bu çok önemliydi benim için. Hedefim ise Galatasaray lisesini güzel bir şekilde bitirmek” dedi.

“BÜTÜN ANNE VE BABALAR BU TÜR DUYGULARI YAŞAMALI”

Oğlu Yasir’e her zaman destek olduklarını belirten baba Şeref Balat, “Oğlum LGS’de tam puan aldı, çok mutlu olduk ailesi olarak. Özellikle son 1 yıl hedefledik. Denemelerden sonra kaçırdığı soruların muhasebesini yaptık. Dikkatsizlik ve dalgınlıktan dolayı kaçırdığı soruları vardı. Tam puan nasıl alabiliriz şeklinde program yaptık Yasir’e ve çalıştı, başardı. Öğretmenleri ve ailesi olarak elimizden geleni yaptık. Hedefine ulaştığı için mutluyuz, güzel bir duygu. Bütün anne ve babalar bu tür duyguları yaşamalı. İnşallah gelecekte de istediği yerlere ulaşır” diye konuştu.

20240629Aw236448 5BİNGÖL’DEN İKİ ÖĞRENCİ 500 TAM PUAN ALDI

Yasir Balat ve Hasan Bakır’ın Bingöl’ü gururlandırdığını belirten İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulhaluk Çakan ise ’’Sınav sonuçları açıklandıktan sonra bizler de çocuklarımızın başarı durumlarını takip ettik. İki öğrencimizin tüm sorulara doğru cevap vererek 500 tam puan aldığını gördüğümüzde il olarak çok gurur duyduk, mutlu olduk. Tabi çocuklarımızın 1 yıl boyunca çalışıp emeklerinin karşılığını almaları biz eğitimcileri çok mutlu etti. Bunun diğer öğrencilerimize örnek olmasını diliyorum. Yasir ve Hasan kardeşimin bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılarına başarı katarak devam etmelerini diliyorum” şeklinde konuştu.

İHA

NNYÜ Psikoloji'de mezuniyet sevinci NNYÜ Psikoloji'de mezuniyet sevinci