Haber Detayı
27 Haziran 2018 - Çarşamba 16:44
 
51 proje başvurusu yapıldı
Turizm ve Endüstriyel Gelişme Mali Destek Programına, Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinden 51 proje başvurusunun yapıldığı bildirildi.
EKONOMİ Haberi
51 proje başvurusu yapıldı

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) yönetim kurulu toplantısı, Malatya Valisi Ali Kaban başkanlığında Tunceli’de yapıldı.

Toplantıya, Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Tunceli İl Genel Meclisi Başkanı Zülfü Külahcı, Elazığ İl Genel Meclisi Başkanı Metin Baki Ölçücü, Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zeynel Açıkgöz, Bingöl İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demir, Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Ayas ve Ajans Genel Sekreteri V. Abdulvahap Yoğunlu katıldı.

Toplantıda konuşan Ajans Yönetim Kurulu Başkanı ve Malatya Valisi Ali Kaban, Turizm ve Endüstriyel Gelişme Mali Destek Programına 51 proje başvurusunun yapıldığını söyledi.

Kaban, “TRB1 bölgesinde, turizmin ve endüstriyel üretimin gelişimine etkin biçimde katkı sağlayacak mekanizmaların geliştirilmesinin amaçlandığı 19 milyon TL bütçeli 2018 Turizm ve Endüstriyel Gelişme Mali Destek Programı kapsamında bölgemiz genelinde yapılan 51 proje başvurusu yapılmıştır.

TRB1 bölgesinin kalkınmasına ve rekabet gücünün geliştirilmesine yönelik proje havuzunun güçlendirilmesi doğrultusunda uygun proje önerilerinin fizibilite ve eklerinin hazırlanması amacıyla tasarlanan 2018 Yılı Fizibilite Desteği Programı kapsamında başvuruda bulunulan projelerin değerlendirmesi yapılacaktır” dedi.

 

Kaynak: (BKHG) - Bingöl Kent Haber Gazetesi Editör:
Etiketler: 51, proje, başvurusu, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı