Haber Detayı
06 Ocak 2021 - Çarşamba 18:11
 
AKTAŞ: KÖYLERİN SORUNLARI ÇÖZÜLMELİ
CHP Bingöl İl Başkanı Hasan Aktaş, köylerde hayvan içme suyu göleti, yol ve kanalizasyon sorunlarının olduğunu belirterek, sorunların çözülmesi gerektiğini belirtti.
SİYASET Haberi
AKTAŞ: KÖYLERİN SORUNLARI ÇÖZÜLMELİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bingöl İl Başkanı Hasan Aktaş, yaptığı yazılı açıklamada, köylerin sorunlarını dile getirdi.

Bingöl’ün; sanayi bacası, limanı, ihracatı olmayan, yoksullukta, işsizlikte göçte ilk sıralarda yer alan ve tek geçim kaynağı hayvancılık ve tarım olan bir şehir olduğunu belirten Aktaş, “Hayvancılık Cenabı Hakkın lütfu ile yaz aylarında mera ve yaylalarımız uygun olduğunda yapılıyor. Ancak plato ve dağlarda kayda değer sulama göletleri yok. Dağlara ulaşım sağlayan yollar yapılmamış, 100 yıl önce nasıl hayvancılık yapılıyorsa aynı yöntemler devam etmektedir.

Çevremizdeki bütün illerde kırsal kalkınma projeleri beş yıldır devam ediyor. Bingöl bu kapsamda değil, yazık, günah. Bu insanların inançları, töreleri, kültürleri sömürülerek oyları elinden alınıyor, sonra da kaderleriyle baş başa bırakılıyor” dedi.

Köylerde yol ve kanalizasyon sorunları yaşandığını ifade eden Aktaş, şunları söyledi: “Bingöl’ün 34 köy yolu halen stabilizedir. Bingöl-Erzincan karayolunun 15 kilometresi stabilizedir. Bingöl’ün 180 köyünde kanalizasyon yok. Listeyi çoğaltmak mümkün. Talebimiz, yoksulluk edebiyatı değil, çözüm bulmaktır. Çözümün adresi köy muhtarları, kaymakamlar, vali değil AKP iktidarının milletvekilleridir.

Para Ankara’dan gönderilirse; vali, kaymakam işi yöneten sonuçlandırma makamlarıdır.  Senenin başındayız, bu işlerin takipçisi olacağız.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKTAŞ:, KÖYLERİN, SORUNLARI, ÇÖZÜLMELİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı