Haber Detayı
19 Ekim 2021 - Salı 17:20
 
AYDEMİR, ORMAN KESİMİNİ MECLİSE TAŞIDI
HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Karlıova İlçesi Karacehennem ormanları bölgesinde yapılan ağaç kesimlerini meclise taşıdı.
GÜNDEM Haberi
AYDEMİR, ORMAN KESİMİNİ MECLİSE TAŞIDI

Meclise sunduğu soru önergesinin Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından cevaplandırılmasını talep eden Aydemir, önergede şu ifadelere yer verdi: “Daha önce ilgili Bakanlığa taşıdığımız, Bingöl ili Karlıova İlçesinde bulunan, Kızılağaç Köyü ve Meşeli Mezrasının da içinde bulunduğu Karacehennem Ormanlarının kesimine başlanmış olup, tüm çağrılara ve uyarılara rağmen durdurulması hususunda herhangi bir adım atılmadığı görülmüştür. Başta Bingöl halkı ve köy sakinleri olmak üzere birçok STK'nın gündeminde olan ve yine STK'ların cevaplanması için muhatap aradıkları sorulara cevap bulamamaları, doğaya yapılan bu kıyımın manevi tahribatını gün geçtikçe daha fazla arttırmaktadır. Tüm kamuoyu orman kesimlerinin bir an önce durdurulmasını ve merak edilen hususların cevaplandırılmasını beklemektedir.

Bu bağlamda; Bahse konu orman, güvenlik gerekçesi ile mi kesilecektir? Kesimler 35 hektar ile sınırlı mı kalacak? Kesim yapılacak saha, maden arama sahası için bir ön çalışma mıdır? Kesimler için hangi Bakanlıktan talimat gelmiştir?”

Kaynak: Editör:
Etiketler: AYDEMİR,, ORMAN, KESİMİNİ, MECLİSE, TAŞIDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı