Haber Detayı
09 Şubat 2021 - Salı 19:12
 
BİNGÖL, SPORDA MARKA ŞEHİR OLACAK
Bingöl’e gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Sporcu eğitim merkezi ve yapımı planlanan spor lisesi, semt sahaları, basketbol potaları, doğa sporları yatırımları ile şehrimizi sporda marka şehir yapacağız” dedi.
GÜNDEM Haberi
BİNGÖL,  SPORDA MARKA ŞEHİR OLACAK

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet M. Kasapoğlu, AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı kongresine katılmak ve çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Bingöl’e geldi.

Bingöl Valiliğini ve Bingöl Belediyesini ziyaret eden Bakan Kasapoğlu, Karşıyaka Spor Salonunda, Solhan Sporun antrenmanını izledi. Çok amaçlı spor salonunda öğrencilerle bir araya gelen Bakan Kasapoğlu, ziyaretlerin ardından AK Parti Gençlik Kolları kongresine katıldı.

TÜM İLÇELERDE GENÇLİK MERKEZLERİ AÇILACAK

Kapalı spor salonunda yapılan kongrede konuşan Kasapoğlu, Bingöl’ün tüm ilçeleri ve beldelerinde gençlik merkezleri kuracaklarını söyledi.

Bu kongrelerin tazelenme dönemi olduğunu ifade eden Bakan Kasapoğlu, “Hiçbir zaman hiç kimsenin fitnesine aldırış etmeyeceğiz ve her zaman aramızdaki kardeşliği güçlendireceğiz, birliğimizden, beraberliğimizden taviz vermeyeceğiz. Kongrelerimizi tamamladıktan sonra çalınmadık kapı, girilmedik gönül bırakmadan inandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz” dedi.

Bingöl’de yapmayı planladıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Bakan Kasapoğlu, “Birçok tesis yapıyoruz, ama bunların en önemlilerinden bir tanesi gençlik merkezlerimizdir. Bugün 3 olan gençlik merkezi sayımız, inşallah bir yıl içerisinde tüm ilçelerimiz ve beldelerimizle birlikte 13 olacak. Bingöl’de gençlik merkezi olmayan ilçemiz ve beldemiz kalmayacak. Yine Bingöl’ümüzün merkezinde, ilçelerinde, köylerinde semt sahalarını önemli bir sayıya getirdik. Bu sayıları katlayarak arttırmaya devam edeceğiz. Futbol sahalarımız, basketbol, voleybol, tenis kortlarımız şimdiden Bingöl’ümüz, gençlerimiz için hayırlı olsun. Bu tesislerimize kadınlarımızı da davet ediyoruz. Genç ilçemizde inşallah spor salonumuzu yenileyip modern spor salonunu gençlere kazandırıyoruz” dedi.

“DOĞA SPORLARI MERKEZİ YAPACAĞIZ”

Bingöl’ün hem genç nüfusu hem de sporcu potansiyeli açısından zengin bir il olduğunu ifade eden Kasapoğlu, “Bingöl’ümüzü çok güzel bir sporcu eğitim merkezi kazandırdık. Yine bir spor lisesi açılması için kararımızı verdik, örnek bir spor lisesini de Bingöl’ümüze en yakın zamanda kazandıracağız. Hesarek Kayak Merkezini de genişleteceğiz. Onun yanına da inşallah ülkemizin örnek doğa sporları merkezlerinden birini inşa edeceğiz. Bingöl’ümüz, bölgemiz için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Sporcu eğitim merkezi ve yapımı planlanan spor lisesi, semt sahaları, basketbol potaları, doğa sporları yatırımları ile şehrimizi sporda marka şehir yapacağız” diye konuştu.

YILMAZ: BİNGÖL’DE İSTİHDAM ARTTI

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz ise, eğitimden ekonomiye birçok alanda gençlerle ilgili hizmetler ürettiklerini söyledi.

Gençlerin en önemli meselelerinin iş ve aş bulmaları olduğunu ifade eden Yılmaz, şunları söyledi: “Bingöl üzerinden örnek vereceğim. AK Parti iktidara geldiğinde Bingöl’de kayıtlı çalışan sayısı 18 bin 500 civarındaydı. Geçtiğimiz yılsonu itibariyle kayıtlı çalışan sayısı 78 bin oldu. Çalışan sayısı 60 bin artmış durumda. Bu kendiliğinden olmadı. AK Parti hükümetlerinin projeleriyle oldu, huzur ortamıyla oldu. Bugün artık Bingöl’ümüzün organize sanayisinin genişletilmesinden bahsediyoruz. Türkiye’nin en büyük küçük sanayi sitesini Bingöl’de inşa ediyoruz. SÜTAŞ’ın 1.1 milyar liralık yatırımı Mayıs ayında tamamlanıyor. Gençlerimize yeni istihdam alanları oluşturuyoruz. Yeter ki birlik beraberliğimiz, huzurumuz olsun.”

Yeni anayasa ihtiyacının Cumhurbaşkanı tarafından dile getirildiğini belirten Yılmaz, “Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımız yeni anayasa dedi. Bu kadar muhalefet parti var, daha önce hiçbirinden duydunuz mu? ‘Gelin şu darbe anayasasını baştan sona değiştirelim’ diyen bir parti duydunuz mu? Yine değişim ihtiyacı Cumhurbaşkanımız tarafından dile getirildi. İnşallah bu da nasip olur.” dedi.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİNGÖL,, , SPORDA, MARKA, ŞEHİR, OLACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı