Haber Detayı
23 Eylül 2021 - Perşembe 08:58
 
BİNGÖL ÜNİVERSİTESİNİ 3 BİN 359 ÖĞRENCİ TERCİH ETTİ
2021 YKS yerleştirme sonuçlarına göre Bingöl Üniversitesini 3 bin 359 öğrenci tercih etti.
EĞİTİM Haberi
BİNGÖL ÜNİVERSİTESİNİ 3 BİN 359 ÖĞRENCİ TERCİH ETTİ

YÖK tarafından Bingöl Üniversitesine tahsis edilen önlisans kontenjanlarını 2 bin 398 kişi tercih ederken, lisans programları ise 961 kişi tarafından tercih edildi. Üniversitenin önlisans ve lisans programlarını tercih edenlerin sayısı 3 bin 359 olarak gerçekleşti.

YÖK tarafından verilen iki ek yerleştirme, yatay geçiş ve uluslararası öğrenci kabulü neticesinde üniversitenin doluluk oranının artması ve geçen yıllarda olduğu gibi 90 üzerinde doluluk oranına ulaşması bekleniyor.

Yerleştirme sonuçları ile ilgili açıklamalarda bulunan ve üniversiteyi kazanan öğrencileri tebrik eden Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, “Öncelikle sizleri ve değerli ailelerinizi tebrik ediyorum. Üniversitemizi tercih ettiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Ailemize hoş geldiniz” dedi.

Üniversiteye yerleşen 3 bin 359 öğrencinin kendilerini mutlu ettiğini dile getiren Çapak, ilk yerleştirmeden sonra iki ek yerleştirme hakkının daha tanındığını ve bu yerleştirmelerle birlikte üniversitenin doluluk oranının da artmasını beklediklerini ifade etti. 

‘‘KENT OLARAK ÖĞRENCİLERİMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ”

İlimize gelen öğrencilere sadece üniversite camiasının değil, bütün kentin sahip çıkması gerektiğini vurgulayan Çapak, özellikle barınma konusunda kurumlarla birlikte halkın da öğrencileri kendi evlatları gibi bağırlarına basmasının insani bir duygu olduğuna dikkat çekti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİNGÖL, ÜNİVERSİTESİNİ, 3, BİN, 359, ÖĞRENCİ, TERCİH, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı