Haber Detayı
26 Ağustos 2021 - Perşembe 19:00
 
BİNGÖLLÜLER ELAZIĞ’DA TEDAVİ EDİLİYOR
Bingöl’ün önemli sorunlarının başında hastane ve doktor sıkıntısı geliyor. İmkânların yetersizliği nedeniyle her ay binlerce vatandaş çevre illerde şifa arıyor. Fethi Sekin Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Erol Keleş, şehir hastanesinin bölgeye verdiği hizmeti anlatarak, Bingöl, Tunceli, Muş, Malatya, Diyarbakır illerinden hastaların burada tedavi edildiğini söyledi.
SAĞLIK Haberi
BİNGÖLLÜLER ELAZIĞ’DA TEDAVİ EDİLİYOR

Fethi Sekin Şehir Hastanesinin konumu itibariyle bölgeye ciddi anlamda hizmet ettiğini kaydeden Keleş, "Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi, 2018 yılının haziran ayında hizmete giren, 355 bin metrekare alan üzerinde kurulmuş ve bin 38 yataklı hastanemiz. Hastanemizde yaklaşık 334 tek kişilik, 169 çift kişilik ve 16 tane de süit odamız bulunuyor. Teknoloji ve fiziki alan açısından mükemmel bir hastane. Hastanemizin bulunduğu il konumu itibariyle çevre illerden Bingöl, Muş, Tunceli, zaman zaman Diyarbakır, Malatya’dan ve uzak illerden de hastane kabulü yapıyor. Hastane, bu bölgeye ve ülkeye ciddi anlamda hizmet veriyor" dedi.

Şehir hastanesinin özellikle pandeminin pik yaptığı dönemlerde yoğun bakım sayısıyla ve servislerle Elazığ’ın ve bölgenin ciddi anlamda yükünü kaldırdığını belirten Başhekimi Prof. Dr. Erol Keleş, "Pandemi döneminde bir miktar azalmayla birlikte özellikle 2021 yılı ocak ayından itibaren günlük ortalama poliklinik sayımız 7 bin 500 ile 8 bin arasında oluyor. Hastaya poliklinik hizmeti vermekteyiz. Yoğun bakım olarak şuanda yaklaşık 177 tane tescilli yoğun bakımımız var. Özellikle pandeminin başladığı 2020 yılının mart ayından itibaren Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi, pandemi açısından hem şehrin hem de bölgenin bir lokomotifi oldu. Yoğun bakımlarımız çok donanımlı. Tek kişilik izole odalarımız ve ekip olarak da hekim ve uzman arkadaşlarımızın pandemi döneminde çok özveriyle bu şehre ve bölgeye ciddi anlamda hizmetleri oldu" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİNGÖLLÜLER, ELAZIĞ’DA, TEDAVİ, EDİLİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı