Haber Detayı
18 Mayıs 2019 - Cumartesi 01:28
 
“Birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var”
Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığınca düzenlenen iftar yemeğine katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Hem Bingöl hem de Türkiye olarak, bakış açılarımız ne olursa olsun, birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var” dedi.
GÜNDEM Haberi
“Birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var”

Bingöl TSO Başkanlığınca Düzağaçtaki bir resturantta düzenlenen iftar yemeğine katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Ramazan Ayı’nın tüm Bingöllülere ve İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni etti.

Konuşmasında, birlik ve beraberlik mesajlarını veren Yılmaz, şunları söyledi:

“Hem Bingöl hem de Türkiye olarak, bakış açılarımız ne olursa olsun, birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Bu birlik ve beraberlik ortamını oluşturan BİNTSO Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mahmut Ayas’a teşekkür ediyorum. Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu cazabdan kurtuluş olan Ramazan ayının tüm ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. İnşallah hep birlikte Ramazan Bayramına da ulaşırız” dedi.

Programda konuşan Vali Kadir Ekinci ise, Ramazan ayının nefis terbiyesi, fakiri fukarayı hatırlamayı, her an varlıktan yokluğa geçilebileceğini, yardımlaşma ve dayanışmayı, iyilikleri arttırmayı kötülükleri azaltmayı, infakı, okumayı ve tefekkürü hatırlatan mübarek bir ay olduğunu söyledi.

“İŞADAMLARINI ZİYADESİYLE ÖNEMSİYORUZ”

Millete istihdam sağlayan, katma değer üreten işadamlarını ziyadesiyle önemsediklerini ifade eden Vali Ekinci, “Onun için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da daima yanınızda ve destekçiniz olarak tüm çalışmalarınızda sizlerle birlikte olacağız. Uzun süredir ülkemiz ve milletimiz üzerine sosyal, siyasal ve ekonomik açıdan bir operasyon uygulanmaya çalışılıyor. Büyüyen, gelişen, bölgede lider ülke olan Türkiye’mizin önünü kesmek isteyen şer çevreleri özellikle ekonomi merkezli tuzaklar kurarak yarınlarımızı karartmaya çalışıyorlar. Ancak hamdolsun aziz milletimiz bu oyunları görüyor ve biliyor artık. Ve bizler de şükürler olsun ki düne göre daha güçlü ve kuvvetliyiz. Sanayiden teknolojiye, eğitimden sağlığa hemen her konuda ciddi mesafeler aldık. Ve inşallah yarınlarımız daha iyi olacaktır. Bunun için azimli, umutlu ve her daim birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekir. Amacımız sonraki yıllarda güzel Bingöl’ümüzde yaşayacak nesillere yaşanabilir bir kent bırakmaktır. Çünkü bizler medeniyet bilinci ile her nerede yaşıyorsak o şehre manevi bir borcumuz olduğuna inanıyoruz. Bütün şehirlerin tarihinde bir birikimleri, maddi ve manevi değerleri depoladıkları hafızaları vardır. Bu birikimi ve hafızayı oluşturan siz değerli sanayicilerimiz, iş adamlarımız ve diğer insanlarımızdır. Allah memleketimiz için taş üstüne taş koyandan, bir çivi çakandan razı olsun. Allah birlik ve beraberliğimizi daim etsin. Dostluk ve kardeşliklerimiz en güzel meyvelere dursun. Ömrümüz Ramazan olsun, ahiretimiz bayram olsun. Bu güzel organizasyon ile bizleri bir araya getiren Sayın Başkan ve ekibine teşekkür ederim. Allah’a emanet olun.”

Bingöl TSO Başkanı Mahmut Ayas ise, yaptığı konuşmada, programlarına katılan, destek olan herkese teşekkür etti.

Programa, Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Vali Yardımcısı Ali İhsan Başak, BİNTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Ayas ve yönetim kurulu üyeleri, kurum müdürleri, Bingöl’de faaliyet gösteren STK temsilcileri, çok sayıda esnaf ve şirket temsilcisi katıldı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Birlik, ve, beraberliğe, ihtiyacımız, var”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“Birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var”
Yorumlar
Haber Yazılımı