Haber Detayı
01 Mart 2021 - Pazartesi 18:19
 
EKİNCİ’DEN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
Vali Kadir Ekinci ‘Yeşilay Haftası’ dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
GÜNDEM Haberi
EKİNCİ’DEN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI

Mesajında madde bağımlılığının zararlarına değinen Vali Ekinci, “Yaşadığımız zamanlarda madde bağımlılığı insanlığın ortak sorunu haline gelmiştir. Alkol, sigara, kumar ve uyuşturucu gibi alışkanlıklar bireyin ruhsal ve fiziksel sağlığı ile toplumsal ilişkilerini olumsuz etkilemekte, aile bağlarını yok ederek sevgi ve merhameti yok etmekte, büyük bir hızla manevi değerlerden uzaklaşmamıza neden olmaktadır.

Biyolojik, psikolojik, sosyolojik ve kültürel boyutlarda kişisel ve toplumsal yozlaşmaya sebep olan bağımlılık, değerleri tüketerek yabancılaşmayı çoğaltmakta, sağlıklı düşünmeyi, üreterek şahsiyet kazanmayı ve birlikte huzur içinde yaşamayı tehdit etmektedir.

Bu tehlike karşısında Yeşilay’ımız yıllardır insanımızı zararlı alışkanlıklardan korumak, bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturarak bağımlılığı önlemek amacıyla önleyici ve rehabilite edici çalışmalar yapmaktadır.

Bu insani ve ahlaki misyonundan dolayı Yeşilay’ımızın kuruluşunun 101. Yıl dönümünü ve Yeşilay Haftası’nı kutluyorum.

Yeşilay, yaratılmışların en şereflisi olan insanın onur ve saygınlığını temel alarak zararlı alışkanlıklarla mücadele ederken devletimiz de ilgili kurum ve kuruluşları ile bağımlılığı üreten, teşvik eden ve sürdüren güç ve odaklarla mücadelesine kararlılıkla devam etmektedir.

Bağımlılıkla mücadele sürecinde birbirinden değerli etkinlikleri ile gücümüze güç katan Yeşilay gönüllülerine teşekkürlerimi arz ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: EKİNCİ’DEN, YEŞİLAY, HAFTASI, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı