Haber Detayı
27 Ekim 2021 - Çarşamba 17:08
 
GIDA ÜRETİM YERLERİ DENETLENDİ
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin talimatı doğrultusunda Bingöl’de gıda üretim ve satış yerleri denetlendi.
GÜNDEM Haberi
GIDA ÜRETİM YERLERİ DENETLENDİ

81 ilde eş zamanlı olarak başlatılan ulusal gıda denetimi seferberliği kapsamında Bingöl’deki gıda üretim, satış ve toplu tüketim yerlerinde de denetimler başlatıldı.

Denetimlere Bingöl İl Tarım ve Orman Müdürü Burhan Bahadır ve gıda kontrolörü personeller katıldı. Denetimlerle ilgili açıklama yapan İl Müdürü Bahadır: "Tarım ve Orman Bakanlığı taşra teşkilatı olarak, en önemli misyonlarımızdan biri olan güvenilir gıda ve kaliteli tarım ürünlerine erişilebilirliği sağlamak adına, ilimizdeki gıda üretim işletmeleri, gıda satış ve toplu tüketim işletmeleri ile yem işletmelerinde yıl boyu rutin kontrol ve denetimlerimizi gerçekleştirerek rehberlik hizmeti vermekteyiz. Bunun yanında zaman zaman Bakanlığımız tarafından çapraz denetimler, denetim seferberlikleri gibi ilave uygulamalarla güvenilir gıdanın sofralarımıza ulaşması için azami gayret gösteriyoruz. Bizler Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak Tarladan-Sofraya, Sabandan-Çatala şiarıyla üretimin her aşamasını denetleyerek güvenilir gıdaya her zaman erişimin sağlanması adına durmadan çalışıyoruz. Bu nedenle Sayın Bakanımızın talimatlarıyla 25 Ekimde başlatılan ve 29 Ekime kadar devam edecek olan Ulusal Gıda Denetimi Seferberliğinin başta ilimiz olmak üzere tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Denetim faaliyetleri kapsamında sahada işletme sahipleriyle yüz yüze görüşen İl Müdürü Bahadır, denetimlerin kapsamı ve amacı hakkında bilgilendirme yaparak işletme sahiplerinin sorun ve taleplerini dinledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GIDA, ÜRETİM, YERLERİ, DENETLENDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı