Haber Detayı
10 Ocak 2021 - Pazar 16:16
 
HEM’DE YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLIYOR
Halk Eğitim Merkezinde, yüz yüze eğitim 11 Ocak 2021 tarihi itibariyle başlıyor.
EĞİTİM Haberi
HEM’DE YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLIYOR

Bingöl Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünden yapılan duyuruda, “Tüm kurslarımız 11 Ocak 2021 Pazartesi günü yüz yüze eğitime başlayacaktır. Eğitime başlayan kurslarımız, 21 Kasım 2020 itibariyle kaldığı süre kadar devam edecektir. Kurslarda hijyen kurallarına ve mesafeye azami dikkat edilecektir. Kursiyer sayısı yönetmelik gereği 12 olup 8'in altına düşürülmeyecektir” denildi.

BAKANLIK İLLERE YAZI GÖNDERDİ

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran imzasıyla illere gönderilen yazıda, yapılan değerlendirme neticesinde, hayat boyu öğrenme kurumlarındaki eğitim faaliyetlerine 11 Ocak 2021 itibarıyla yüz yüze başlanacağı bildirildi.

Buna göre, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı kurslarda hafta içi ve hafta sonları sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu saatlere dikkat edilecek. 20 Kasım 2020'de durdurulan kurslar kapsamında eksik kalan ders saatlerin tamamı, yüz yüze eğitim olarak uygulanacak ve kurs kapanış tarihleri güncellenecek.

Açık öğretim liselerinin yüz yüze yapılan alan dersleri de uzaktan eğitimle verilmeye devam edecek

Mesleki açık öğretim lisesi ile açık öğretim imam hatip lisesinin yüz yüze yapılan alan derslerinin, uzaktan eğitim yöntemiyle verilmesine devam edilecek.

Örgün ve açık ortaöğretim kurumlarından mezun olanlara yönelik düzenlenen destekleme ve yetiştirme kursları da yapılacak açıklamaya kadar açılmayacak.

Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu da dikkate alınarak hayat boyu öğrenme kurumlarındaki eğitim faaliyetlerine 11 Ocak 2021'den itibaren yüz yüze başlanacak, salgının seyrine göre il/ilçe kurulu kararı ile kursların kapatılması veya yeniden açılabilmesi mümkün olabilecek.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: HEM’DE, YÜZ, YÜZE, EĞİTİM, BAŞLIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı