Haber Detayı
28 Eylül 2021 - Salı 18:10
 
“HER TARAFI DÖKÜLEN OKULDA EĞİTİM YAPILIYOR”
Eğitim-Sen Bingöl Şube Başkanı Faruk Aris, Karlıova İlçesi Toklular Köyünde her tarafı dökülen okulda eğitim verildiğini belirterek, yetkilileri önlem almaya davet etti.
EĞİTİM Haberi
“HER TARAFI DÖKÜLEN OKULDA EĞİTİM YAPILIYOR”

Toklular Köyü İlk ve Ortaokulu için yıkım kararı verildiği duyumunu aldıklarını belirten Aris, böyle bir okulda eğitim yapılmasının kendilerini dehşete düşürdüğünü söyledi.

Eğitim-Sen Bingöl Şubesi olarak 27 Eylül 2021 tarihinde Karlıova ilçesinde çeşitli okulları ziyarette bulunduklarını belirten Aris, şunları söyledi: “Özellikle Toklular İlkokul ve Ortaokulundaki (Aynı binada) fiziki manzara bizi dehşete düşürdü. Okulun her tarafı dökülüyor. Daha önce güçlendirme görmüş okulun deprem dayanıklılığı tekrar ölçülmüş ve yıkım kararı alındığı duyumunu aldık. 17 eğitimci arkadaşımızın büyük bir özveriyle çalıştığı okulda toplam 300 öğrenci eğitim ve öğretim görmektedir. Bu okul aynı zamanda taşımalı eğitimle civar yerleşim yerlerinden de öğrenci alan bir okuldur. Aynı zamanda bir deprem bölgesi de olan Karlıova ilçemizde böyle bir okulda eğitim yapılması bizleri hem üzmüş hem de dehşete düşürmüştür.

Yetkilileri hem uyarıyor hem de önlem almaya davet ediyoruz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: “HER, TARAFI, DÖKÜLEN, OKULDA, EĞİTİM, YAPILIYOR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı