Haber Detayı
02 Ocak 2022 - Pazar 17:07
 
İL ÖZEL İDARE SPOR KULÜBÜNDEN DEV ADIM
Bingöl İl Özel İdaresi Spor Kulübü, yeni bir yapılanmaya giderek sporu her yaştaki insanlara yaymayı ve çocukları/gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutarak spora kazandırmayı hedefliyor.
SPOR Haberi
İL ÖZEL İDARE SPOR KULÜBÜNDEN DEV ADIM

Bingöl İl Özel İdaresi Spor Kulübü; görev, amaç ve sorumlulukları içerisinde yer alan sporu, her yaştaki insanlara yayarak onlara sağlıklı bir yaşam sunmak, gençlerin ve çocukların boş zamanlarını değerlendirerek, onları kötü ve zararlı alışkanlıklardan koruyarak spor alışkanlığını kazandırmak, iyiyi- kötüyü ayırt edebilecek sevgi ve saygı çerçevesi içerisinde geleceğine güvenle bakan bir nesil yetiştirmek ve aynı zamanda yetenekli gençleri tespit ederek Türk sporuna geleceğin elit sporcularını kazandırmak amacıyla yeni yapılanmaya gitti.

Bu doğrultuda, Bingöl İl Özel İdaresi (Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü) bünyesinde “Geleceğimiz İçin Bir Yudum Nefes” sloganıyla Bingöl İl Mili Eğitim Müdürlüğü (Halk Eğitim Merkezi ) ile birlikte ortaklaşa düzenlenen Yaz Futbol Kurslarına katılım sağlayan ve başarılı olan öğrenciler, Bingöl İl Özel İdaresi Spor Kulübü bünyesine katılarak futbol alanında dev bir hamle atılmış oldu.

Bingöl’ün köklü kulüplerinden olan ve sayısız profesyonel futbolcu yetiştiren İl Özel İdare Spor Kulübünün yıl içerisinde yapılan genel kurul toplantısı sonucunda kulüp başkanlığına seçilen Faik Güzel seçildi.

Güzel, 50 sporcunun kulüp bünyesine katılım toplantısı gerçekleşti.

Bingöl Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ( ASKF) Derneği Başkanlığı adına Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Bingöl İl Temsilcisi ile birlikte, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı ve Birim müdürlerinin hazır bulunduğu toplantıda, Bingöl Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Rekreasyon bölüm başkanı Doç. Oktay Kızar ile teknik sorumlu olarak anlaşılarak Bingöl’de futbolun bilimle ilerleyişini sağlamak için dev bir adım daha atmış oldu.

Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Oktay Kızar, “Amacımız; spor, bilim ve teknolojiyi bir araya getirerek ortaya güzel bir çalışma sistemi çıkarmaktır. Türk futbolunun kurtuluşu gerçek profesyonel futbolcuların yetiştirilmesinde olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Sporcuların doğru gelişimi için her kulübün bu sistemlerle çalışması şart. Çünkü ölçemediğiniz işte başarılı olamazsınız. Biz futbolda bilimi, teknolojiyi ve yenilikleri takip edip,  kullanacağız. Bu sistemleri Türkiye’de ilk kez uygulayan Altınordu Spor Kulübünü görmekteyiz. Bu noktada Bingöl’de gençlerimize yönelik bu adımı atan kurumsal kimliğe sahip İl Özel İdaresi Spor Kulübünde uygulamaya çalışacağız inşallah. Hedefimiz 3 yıl içerisinde bu sistemi oturtmak olacak. İlimiz gençliğine bu hizmeti sunan kurum idarecilerine ve kulüp yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantı sonunda açıklamalarda bulunan Kulüp Başkanı Faik Güzel ise, şunları söyledi: “Son genel kurul seçimde kulübün başkanlığına seçildim. Her ne kadar spor camiasından uzak olduğum gözükse de önceki dönemlerde Köy Hizmetleri Spor Kulübü olarak bilinen ve Bingöl futboluna sayısız profesyonel futbolcu yetiştiren kulübümüzün başkanlığını yapan abim İbrahim Güzel sayesinde deneyim sabiyim. İnşallah abimin başkanlığı dönemindeki eski ‘Köy Hizmetleri Spor Ruhunu’ teknik sorumlu olarak anlaştığımız Oktay Kızar hocamız ile birlikte canlandıracağız. Yeni yönetimiz ile birlikte amacımız Bingöl’de spor alanında gençlerimize hizmet etmek ve onlara spor kültürünü aşılamaktır. Bu çerçevede bizlerden desteğini esirgemeyen ve “Geleceğimiz için Bir Yudum nefes” projesi kapsamında ilimiz gençliğine yapmış oldukları bu büyük hizmetlerden dolayı, Genel Sekreterimiz Sayın Enes Üçgül’e, Genel Sekreter Yardımcımız Sayın Muhittin Ağın’a, Sayın Edip Fırat’a, projenin uygulayıcı birimi olan ve kulübümüze pırıl pırıl 50 genç kazandıran Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Sayın Yunus Bolluk ile birlikte eğitim veren değerli antrenörlerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte böyle güzel projeler ile ilimize yetenekli gençler kazandırırız.   Yemekli toplantımıza katılım sağlayan Destek Hizmetleri Müdürü Sayın Coşkun Bingöl’e, Mali Hizmetler Müdürü Sayın Galip Akman’a, Proje Yatırım ve İnşaat Müdürü Sayın Mustafa Erdem’e, Su Kanal Hizmetleri Müdürü Sayın Sadrettin Korkutata’ya, Yol Ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Sayın Bünyamin Agitoğlu’na, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Sayın Bedri Altun’a, Encümen Müdürü Sayın Ahmet Araboğa’ya, Bilgi İşlem Müdürü Sayın Mehmet Veysi Ayata’ya,TFF Bingöl İl Temsilcisi sayın Vedat Hakan’a, organizasyonumuzda bizlere işyerini açan ‘Tavada Tavuk’ işyeri sahibi ve Yönetim Kurulu üyemiz sayın Ahmet Görçüm bey ile birlikte, organizasyonda bizleri yalnız bırakmayan tüm misafirlerimize  teşekkür ediyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: İL, ÖZEL, İDARE, SPOR, KULÜBÜNDEN, DEV, ADIM,
Yorumlar
Haber Yazılımı