Haber Detayı
02 Şubat 2021 - Salı 18:20
 
İNTİHAR OLAYLARINI MECLİSE TAŞIDI
HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Bingöl’de yaşanan intihar vakaları ile ilgili meclise iki ayrı soru önergesi verdi. Aydemir, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından cevaplandırılması istemiyle meclise verdiği önergede, Bingöl’deki intihar olaylarının araştırılması için bir çalışmanın olup olmadığını sordu.
GÜNDEM Haberi
İNTİHAR OLAYLARINI MECLİSE TAŞIDI

Aydemir, önergede, şu ifadelere yer verdi: “Bingöl'de yaşanan intihar olayları, toplumda büyük endişelere neden olmaktadır. Özellikle aynı yaş grubu ve genç kadınların çoğunlukla başvurduğu, birçoğunun da ölümle sonuçlandığı intihar olaylarını daha önce Meclis gündemine araştırma önergesi olarak taşımamıza rağmen herhangi bir çalışma yapılmamış ve söz konusu intihar olaylarının önüne geçilememiştir. Son olarak maalesef ki yine Bingöl'de 31.01.2020 tarihinde resmi kayıtlara geçen 3 intihar olayı yaşanmıştır. 2'si ölümle sonuçlanan intihar girişimlerinin, aynı yaş grubundan olması ve çeşitli iddiaların kamuoyuna yansıması soru işaretlerinin artmasına neden olmuştur. Siyaset üstü olan konunun ivedi bir şekilde araştırılması elzemdir.

Bu bağlamda; Bingöl'de yaşanan son intihar olayında, hayatına son veren 19 yaşında ki kadın ölümünde çeşitli iddialar söz konusu. Bu konuda Bakanlığınıza ulaşmış herhangi bir ihbar ya da şikayet var mıdır?

Özellikle genç kadınların başvurduğu intihar girişimlerinin nedenleri ve çözümü için Bakanlığınızın bir çalışması var mıdır?

3.) Bingöl'de büyük tedirginlik yaratan intihar olaylarının araştırılması için bir çalışma yapacak mısınız?”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İNTİHAR, OLAYLARINI, MECLİSE, TAŞIDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı