Haber Detayı
01 Şubat 2021 - Pazartesi 17:20
 
İşten ayrıldı, icralık oldu
Bingöl’de çağrı merkezinde 3 ay çalıştıktan sonra ayrılan Şennur Kuyuldar, işten ayrıldığı için icra yoluyla kendisinden 2 bin 386 TL istendiğini söyledi.
GÜNDEM Haberi
İşten ayrıldı, icralık oldu

Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğünde 3 ay çalıştıktan sonra, çağrı merkezinde işe başlayan Şennur Kuyuldar, işten ayrıldıktan sonra icra şoku yaşadı. Çağrı merkezi tarafından icraya verilen Kuyuldar, icranın kaldırılmasını istedi.

Kuyuldar, “Çağrı merkezinde işe başlarken, ‘İŞKUR’dan sonra bordrolu çalışan’ olacağımız söylenerek işe başlama ile ilgili birçok kağıda imza attırdılar. Önemli bir şey varsa bize söyleyin dediğimizde, işe başlamayla ilgili olduğunu söylediler. Biz de kağıtları imzalayıp işe başladık. Bu sürede ben Covid-19’a yakalandım. Aile hekimim tarafından rapor verildi. Çağrı merkezinde, ‘rapor alırsanız İŞKUR tarafından feshedilirsiniz’ denildi. Hasta olduğum halde çalışmaya devam ettim. İşyerinde baskı, hakaret görünce ayrılmak istedim. Bunun üzerine telefonuma “06.10.2020 tarihinden bugüne kadar şirketinizde müşteri danışmanı olarak çalışmaktayım. Söz konusu çalışma sürem içerisinde doğan tüm kanuni ve akdi haklarımı aldım. Tamamen serbest irade ve kararım ile gördüğüm lüzum üzerine kendi istek ve rızamla şirketiniz nezdindeki görevimden istifa ediyorum” şeklinde bir dilekçe gönderildi ve bunun aynısını yazıp atmamı istediler. Ben de söyleneni yaptım. Şimdi işten ayrıldığım için icra yoluyla 2 bin 386 TL isteniyor” dedi.

Kendisi ile birlikte 5 kişinin istifa ettiğini ancak sadece 2 kişi hakkında icralık durum uygulandığını belirten Kuyuldar, “maddi durumu olmayan insanlar olarak oraya başvurduk. İçeriğini bilmediğimiz kağıtları imzaladığımız için de işten ayrılınca icralık olduk. İcranın kaldırılması ve mağduriyetimin giderilmesi için yetkililer tarafından gerekli hassasiyetin gösterilmesini istiyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İşten, ayrıldı,, icralık, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı