Haber Detayı
01 Aralık 2020 - Salı 09:53
 
KADES uygulaması vatandaşa anlatıldı
Şiddet olaylarının anında emniyet birimlerine bildirilmesi amacıyla geliştirilen KADES uygulaması vatandaşlara tanıtıldı.
GÜNDEM Haberi
KADES uygulaması vatandaşa anlatıldı

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen, akıllı telefonlara Google Play ve App Store üzerinden indirilen KADES uygulaması Bingöl’de vatandaşlara anlatıldı.

Uygulama ile ilgili Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, “T.C. Kimlik Numarası girilerek ve sonrasında gelen onay koduyla aktif hale gelen “KADES” uygulaması ile kadınlarımızın şiddet karşısında bir dokunuşla en hızlı şekilde yardım almaları sağlanmaktadır. 25 Kasım “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Dayanışma Günü” kapsamında kadınlarımızın maruz kaldığı şiddet, taciz gibi eylemleri en aza indirebilmek amacıyla acil durumlarda kullanılabilecek uygulama hakkında Asayiş Şube Müdürlüğü Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliğince 27 Kasım 2020 günü ilimiz genelinde vatandaşlarımız bilgilendirilmiş ve KADES uygulamasının indirilmesi ve kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla gerekli açıklamalar yapılarak konu ile alakalı tanıtım broşürlerinin dağıtımı yapılmıştır” denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KADES, uygulaması, vatandaşa, anlatıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı