Haber Detayı
09 Ocak 2019 - Çarşamba 00:00
 
Mirzan’da su sıkıntısı
Metan içme suyu hattında meydana gelen arızadan dolayı Mirzan Mahallesi’nin bazı bölgelerinde günlerdir su sıkıntı yaşanıyor.
GÜNDEM Haberi
Mirzan’da su sıkıntısı

Bingöl kent merkezine içme suyu sağlayan Metan içme suyu hattının bazı noktalarda hasar meydana geldi.  Arızadan dolayı Mirzan Mahallesi’nin bazı bölgelerinin günlerdir susuz kaldığını belirten çevre sakinleri, sorunun giderilmesini talep etti. Mevsimin kış olmasının kendilerini daha da zora soktuğunu ifade eden çevre sakinleri, “Metan içme suyu hattında yıllardır devam eden sorun bir türlü çözüme kavuşturulamıyor. Neredeyse her yıl aynı sorun başgösteriyor. Metan bölgesinin yüksek ve dağlık olması kış mevsiminde olası bir arızaya müdahale imkanı da vermiyor. Yetkililerin bunu göz önünde bulundurarak yaz mevsiminde önlem alması gerekiyor. Bugün hava koşullarından dolayı bölgede çalışma yapmak neredeyse imkansız. Yağışların durmasıyla birlikte belediyenin arızayı gidermesini bekliyoruz.” dediler.

“BİSKİ EKİPLERİ ÇALIŞMA YAPIYOR”

Öte yandan Bingöl Belediyesi sosyal medya hesabından yapılan bilgilendirmede, “Şehrimizi besleyen içme suyunun bir kısmını karşıladığımız Metan hattında arıza alanına ulaşmaya çalışan BİSKİ ekiplerimizin karla mücadele çalışmaları aralıksız devam ediyor.” denildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mirzan’da, su, sıkıntısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı