Haber Detayı
14 Nisan 2021 - Çarşamba 17:39
 
OKULLAR YENİDEN UZAKTAN EĞİTİME GEÇTİ
Vali Kadir Ekinci başkanlığında ildeki eğitim durumunu görüşen İl Hıfzıssıhha Kurulu, uzaktan eğitim kararı aldı.
EĞİTİM Haberi
 OKULLAR YENİDEN UZAKTAN EĞİTİME GEÇTİ

İl Hıfzıssıhha Kurulunda şu kararlar alındı: “İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren motorlu taşıt sürücüleri kursu (MTSK) ile özel ulaştırma mesleki eğitim ve geliştirme kurslarında (SRC) eğitim gören kursiyerlerin Covid-19 pandemisi nedeniyle teorik derslere yüz yüze değil, uzaktan eğitim yoluyla katılmalarına karar verilmiştir.

İlimiz genelinde uygulanan Covid-19 tedbirleri kapsamında bilim kurulunun tavsiyeleri ve Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda yapılan değerlendirmeler sonucunda, yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçişle ilgili olarak; ilkokullarda tüm sınıf düzeylerinde tam zamanlı uzaktan eğitime geçilecektir.

Ortaokulların tüm sınıf düzeylerinde (8. Sınıflar hariç)  tam zamanlı uzaktan eğitime geçilecektir.

Liselerin tüm sınıf düzeylerinde (12.sınıflar hariç) tam zamanlı uzaktan eğitime geçilecektir.

8 ve 12. Sınıflar yüz yüze eğitime devam edebileceklerdir.

8 ve 12. sınıflar ile mezunlara yönelik düzenlenen destekleme ve yetiştirme kursları ile takviye kurslarına, Cumartesi ve Pazar günleri de dâhil devam edilecektir.

Okul öncesi eğitim kurumları yüz yüze eğitime mevcut şekilde devam edeceklerdir.

Okullarımızın gerekli hazırlıkları yapabilmesi için yeni kararlar, 15 Nisan 2021 Perşembe gününden itibaren uygulanmaya başlanacaktır.

Kararlara uymayanlar hakkında 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesine, Konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli Adli İşlemlerin başlatılmasına oy birliği ile karar verilmiştir.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: , OKULLAR, YENİDEN, UZAKTAN, EĞİTİME, GEÇTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı