Haber Detayı
15 Şubat 2021 - Pazartesi 18:49
 
SOKAK HAYVANLARINA YİYECEK BIRAKILDI
Bingöl Gençlik Merkezi ve Bingöl Belediyesi tarafından sokak hayvanlarına yiyecek bırakıldı.
GÜNDEM Haberi
SOKAK HAYVANLARINA YİYECEK BIRAKILDI

Bingöl Belediyesi sokakta yaşayan hayvanlar için mamamatik uygulaması başlattı. 12 farklı noktaya yerleştirilen mamamatikler sayesinde vatandaşlar da kedi ve köpekleri kolaylıkla besleyebilecek.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’nden yapılan açıklamada, Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan mamamatikler sayesinde sokakta yaşayan hayvanların beslenme ihtiyacının giderileceği belirtildi.

Açıklamada, “Bingöl Belediyesi olarak sokakta yaşayan dilsiz dostlarımızı hiçbir zaman yalnız bırakmadık, bırakmayacağız. Belediyemiz bünyesinde bulunan Hayvan Bakımevimizde yüzlerce sokak hayvanının tedavi ve barınma ihtiyacını karşılarken, doğal ortamlarında yaşamlarını sürdüren can dostlarımızı da yalnız bırakmıyoruz. Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkma yasağının uygulandığı günlerde dilsiz dostlarımız için ilimizin farklı noktalarına düzenli olarak mama bırakıyoruz. Son olarak hayata geçirdiğimiz Mamamatik uygulaması ile sokak hayvanlarımızın beslenme ihtiyacını karşılıyoruz. Vatandaşlarımız da bu mamamatikler sayesinde sokak hayvanlarına mama ve su desteğinde bulunabileceklerdir. Vatandaşlarımızla elbirliğiyle Allah’ın dilsiz emanetlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz” denildi.

KÖYLERE YİYECEK BIRAKILDI

Bingöl Gençlik Merkezi çalışanları da, pandemi süreciyle birlikte özellikle hafta sonu kısıtlamalarında yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına sahip çıktı. Bingöl Gençlik Merkezi çalışanları, hafta sonu kısıtlamasında Sarıçiçek ve Beyaztoprak köylerinde sokak hayvanlarına yiyecek bıraktı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SOKAK, HAYVANLARINA, YİYECEK, BIRAKILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı