Haber Detayı
08 Kasım 2017 - Çarşamba 20:18
 
Tavzlılar yeni başkanını seçti
Bingöl Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği 7. Olağan Kongresi Bingöl Merkezde Bulunan Dernek Eğitim Salonunda delegelerin katılımı ile gerçekleşti. Tek aday olarak seçime giren Yılmaz Araç başkan seçildi.
GÜNDEM Haberi
Tavzlılar yeni başkanını seçti

Bingöl Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği (Tavz-Der) hafta sonu dernek eğitim salonunda 7. Olağan kongresini gerçekleştirdi. Kongrede, açılış ve yoklamanın ardından Divan Başkanlığına Akademisyen İbrahim Dağılma, Kâtip Üyeliğine Murat Soysal ve Aydın Genç Seçildi.

Divan Başkanı ve heyeti; Yönetim ve Denetim Kurullarının faaliyet ve hesap raporlarının okunmasını istemesi üzerine Dernek Başkanı Mehmet Tezel 8 aylık süre zarfında yaptıkları faaliyetleri ve denetim kurulu onaylı gelir ve giderler bütçesini okudu. Ardından yeni yönetim ve denetim kurullarının seçimine gidildi.

Yönetim ve Denetim Kurullarının seçiminde tek aday olarak katılan Yılmaz Araç’ın sunduğu liste oy birliği ile kabul edilerek onaylandı.

Genel kurula ve Divan heyetine teşekkür konuşmasına başlayan Dernek Başkanı Mehmet Tezel, 8 aylık sürede yaptıkları çalışmaları anlattı. Tezel; “İşlerimin yoğunluğundan dolayı dernek başkanlığını bırakıyorum. Her ne kadar başkanlığı bıraksam da yeni yönetimde de olacağım ve gönüllerimiz hep bir olacak. Benim dönemimde beraber çalıştığım yönetimdeki arkadaşlarım, gençlik ve kadın kolları ekibime teşekkür ederim. Herkesten helallik diliyorum” dedi.

Tavz-Der Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Yılmaz Araç, kendisini bu göreve layık görenlere teşekkür etti. Araç; “ bana bu görevi layık gördüğünüz için sizlere teşekkür ederim. Tavz Der sadece Tavz ailesi için değil, tüm Bingöl’e hizmet eden bir kuruluştur. Değerli yol arkadaşım Mehmet Tezel’in bıraktığı yerden bayrağı devralarak başarılı çalışmaların üstüne bizlerde bir şeyler koyarak yolumuza gönüllülerimizin desteğiyle devam edeceğiz. Üyelerimizin görüş ve düşünceleri bizler için bir referans ve yol haritası olacaktır. Yönetim kurulu üyelerimiz ile ortak aklı öne çıkararak hep birlikte hiçbir ayrım gözetmeksizin birlik ve beraberliğimizi daim kılmak maksadıyla gayret sarf edeceğiz. ” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tavzlılar, yeni, başkanını, seçti,
Yorumlar
Haber Yazılımı