Haber Detayı
08 Ekim 2020 - Perşembe 20:10
 
“Tüm okullar eğitim öğretime hazır”
Bingöl’de gerekli hijyen şartlarını yerine getirerek ‘Okulum Temiz’ belgesi almaya hak kazanan okul sayısı artıyor. Vali Yardımcısı Fatih Kaya, ildeki tüm okulların eğitim öğretime hazır olduğunu söyledi.
GÜNDEM Haberi
“Tüm okullar eğitim öğretime hazır”

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan ‘Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü’ kapsamında, hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla ‘Okulum Temiz’ belgelendirme programı yürürlüğe girdi.

Bu kapsamda Bingöl’de gerekli şartları yerine getiren okullara ‘Okulum Temiz’ belgesi veriliyor.

Okulları ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, gerekli şartları yerine getiren Güveçli İlkokulu, Turgut Özal Anaokulu, Uydukent Anaokulu ve Karşıyaka Anadolu Lisesine ‘Okulum Temiz’ belgelerini takdim etti. Güveçli İlkokulu, Bingöl’de ‘Okulum Temiz’ belgesi ilan ilk köy okulu oldu.

Daha önce de Bingöl Fen Lisesi, Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi, İbni Sina İlkokulu, Zübeyde Hanım Anaokulunu ve Saray Anaokulu’na ‘Okulum Temiz’ belgesi verilmişti.

KAYA: TÜM OKULLAR EĞİTİM ÖĞRETİME HAZIR

Dün de Vali Yardımcısı Fatih Kaya ve İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, "Okulum Temiz Belgesi" almaya hak kazanan Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yunus Emre Anadolu Lisesi, Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi ve Bal Peteği Anaokulunu ziyaret ederek, belgelerini takdim etti.

Belge töreninde konuşan Vali Yardımcısı Fatih Kaya; “Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığımız ve Türk Standartları Enstitüsü arasında imzalanan protokol kapsamında Milli Eğitim Bakanlığının başlatmış olduğu Okulum Temiz çalışmasına ilimizdeki okullarımızda başvuru gerçekleştirerek belge almak için müracaat etmiştir. İlimizde de başvuru yapan Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yunus Emre Anadolu Lisesi, Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi ve Bal Peteği Anaokullarımızın başvuruları ön onaydan geçtikten sonra uzman tetkikçilerin yapmış olduğu bağımsız ve tarafsız tetkikler sonucunda bakanlığımızın uygun görüşü, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün onayı ile okulum temiz belgesi almaya hak kazanmıştır. Okullarımızı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum. İlimizdeki tüm okullar eğitim öğretime hazırdır. Bu ekip çalışmasını gerçekleştiren okul müdürlerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Tüm, okullar, eğitim, öğretime, hazır”,
Yorumlar
Haber Yazılımı