Haber Detayı
10 Temmuz 2019 - Çarşamba 00:01
 
Üniversiteden yatay geçiş açıklaması
Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü, 2019-2020 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılı kurumlar arası yatay geçiş başvuru, kontenjanlar ve değerlendirme takvimini açıkladı.
GÜNDEM Haberi
Üniversiteden yatay geçiş açıklaması

Üniversiteden yapılan açıklamada, “Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal ile Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik” hükümlerine uygun olarak 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı Güz yarıyılında yatay geçiş yoluyla kabul edilecek öğrencilerde aranacak nitelikler, gerekli belgeler, başvuru tarihleri ve kontenjanlar belirlenmiştir. Yatay geçiş için başvuruların, bütün belgeler tamamlanmış olarak ilgili Fakülte Dekanlıklarına veya Meslek Yüksekokul Müdürlüklerine yatay geçiş yapılacak programın belirtildiği, gerekli belgelerin de ekli olduğu bir dilekçe ile şahsen veya posta ile yapılır” denildi.

Başvuruların 16 Temmuz’da başlayacağı ve 19 Temmuz’da sona ereceği belirtilen açıklamada, sonuçların 31 Temmuz 2019 tarihinde açıklanacağı ifade edildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Üniversiteden, yatay, geçiş, açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı