Haber Detayı
25 Mart 2021 - Perşembe 18:26
 
YÖK ANADOLU PROJESİ DEĞERLENDİRİLDİ
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı M.A. Yekta Saraç, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak’ın da aralarında bulunduğu genç üniversitelerin rektörleriyle bir araya geldi.
EĞİTİM Haberi
YÖK ANADOLU PROJESİ DEĞERLENDİRİLDİ

YÖK Anadolu Projesi değerlendirme toplantısı Ankara’da yapıldı. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı M.A. Yekta Saraç başkanlığında yapılan toplantıya, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak ve Ağrı İbrahim Çeçen, Ardahan, Artvin Çoruh, Bartın, Bayburt, Bitlis Eren, Erzincan Binali Yıldırım, Hakkari, Iğdır, Kilis 7 Aralık, Munzur, Muş Alparslan, Siirt ve Şırnak üniversitelerinin rektörleri katıldı.

YÖK Anadolu Projesi kapsamında bugüne kadar yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantının ardından sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan YÖK Başkanı Saraç, şu açıklamayı yaptı:  “Yeni YÖK olarak hayata geçirdiğimiz 'yeni ve yenilikçi' projelerimizden biri olan 'YÖK Anadolu Projesi'nin tanıtımı şubat ayı içerisinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilmişti. Bilindiği üzere YÖK Anadolu Projesi ile 2006’dan sonra kurulan ve gelişmekte olan ‘genç’ üniversitelerimizi, akademik insan gücü ve araştırma altyapısı bakımından nispeten daha gelişmiş ‘kıdemli’ üniversitelerimizle belirlenen bazı bölümler/program bazında eşleştirdik. Bu üniversiteleri eşleştirme konsepti, Avrupa yükseköğretim alanında üzerinde çalışılan önemli başlıklardan birisidir. Bu proje kapsamında bugüne kadar gerçekleştirdikleri çalışmaları değerlendirmek üzere 15 Genç Üniversitemizin rektörleri ile YÖK’te bir araya geldik. Faydalı bir toplantı oldu."

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: YÖK, ANADOLU, PROJESİ, DEĞERLENDİRİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı