Haber Detayı
07 Şubat 2021 - Pazar 17:11
 
YÖK ANADOLU PROJESİNİ DEĞERLENDİRDİ
Bingöl Üniversitesinin Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) tarafından hayata geçirilen “YÖK Anadolu Projesi” kapsamında İstanbul Üniversitesi ve Erciyes Üniversitesi ile ortak çalışmalar yürüteceği belirtildi.
EĞİTİM Haberi
YÖK ANADOLU PROJESİNİ DEĞERLENDİRDİ

YÖK Anadolu Projesi ile 2006 yılından sonra kurulan 15 genç üniversite, kıdemli 12 üniversite ile ortak çalışmalar yürütecek.  Gönüllülük esasına dayanan projede; genç üniversitelerin öğrencileri, belirlenen alanlarda kıdemli üniversitelerin hocalarından ders alabilecek, genç akademisyenler de kıdemli üniversitelerin alt yapılarından ve kütüphane imkânlarından faydalanabilecek.

Proje ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, YÖK’ün yeni ve yenilikçi girişimlerle birçok projeye imza attığına dikkat çekti.

Çapak, “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Programı, Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi, YÖK Sanal Laboratuvar projesi ve son olarak YÖK Anadolu Projesine üniversitemizin dahil edilmesi üniversitemiz, ilimiz ve bölgemiz için son derece önemlidir. Üniversitemizin yer aldığı ve yer alacağı projelerde başarılı olmak için elimizden gelen her türlü performansı göstermeye devam edeceğiz. Söz konusu projelerde olduğu gibi Yükseköğretim Kurulu, Cumhurbaşkanımızın himayelerinde üniversitelerimizi desteklemeye ve çağı yakalayan projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Bu düşüncelerle daha iyi bir gelecek için durmadan çalışan ve bizleri hep daha iyisi için destekleyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum. Yeni YÖK vizyonuyla bizleri daima destekleyen YÖK Başkanımız Prof. Dr. Sayın M. A. Yekta Saraç’a ve YÖK Yürütme Kurulu üyelerimize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: YÖK, ANADOLU, PROJESİNİ, DEĞERLENDİRDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı