Haber Detayı
31 Mart 2021 - Çarşamba 18:08
 
BÖLGE BİRİNCİSİ OLDU
Bingöl Fen Lisesi öğrencilerinin hazırladığı ‘MİBUS (Maskesiz İnsanları Bulma ve Uyarma Sistemi) Projesi’ TÜBİTAK yarışmasında bölge birincisi seçildi.
EĞİTİM Haberi
BÖLGE BİRİNCİSİ OLDU

TÜBİTAK tarafından 52’ncisi düzenlenen ‘Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın bölge sonuçları açıklandı.

TÜBİTAK’ta yapılan duyuruda, “52. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölgesel Proje Değerlendirmeleri 25-26 Mart 2021 tarihleri arasında yapılmıştır. Jüri değerlendirmesi sonucunda birincilik ödülü alarak final yarışmasına katılmaya hak kazanan proje sahipleri için final yarışmasına ilişkin bilgilendirme daha sonra yapılacaktır” denildi.

BİNGÖL’ÜN 1 PROJESİ FİNALE KALDI

Malatya Bölge Yarışmasına TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesi’nin 4 projesi kabul edildi. Yazılım dalında Mehmet Yıldız danışmanlığında Ali Osman Aydın ve Şilan Seven’in hazırladığı ‘MİBUS (Maskesiz İnsanları Bulma ve Uyarma Sistemi) Projesi’ bölge birincisi seçilerek, Türkiye finallerine katılma hakkı kazandı.

Fizik dalında Saygın Dinçsoy danışmanlığında Yusuf Bağbars’ın hazırladığı ‘H.A.T.A’ projesi bölge ikincisi olurken, yazılım dalında Ahmet Bağbars danışmanlığında Muhammed Kasım Dağ ve Elif Duran’ın hazırladığı ‘ERKİTES-Yapay Zeka ile Evde Kal’ projesi bölge üçüncüsü oldu.

Malatya bölge yarışmasında toplam 20 proje bölge birincisi seçilerek Türkiye finallerinde yarışma hakkı kazandı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BÖLGE, BİRİNCİSİ, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı