Haber Detayı
27 Mayıs 2020 - Çarşamba 00:31
 
Göllere 33 bin balık bırakıldı
Bingöl’de, su kaynaklarının balıklandırılması projesi kapsamında göllere 33 bin 600 sazan yavrusu bırakıldı.
RESMİ İLAN Haberi
Göllere 33 bin balık bırakıldı

Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen "Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi" kapsamında Bingöl’deki göllere de balık bırakıldığı belirtildi.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli'nin büyük önem verdiği, kırsal bölgelerde yaşayan vatandaşlarımızın kaliteli, ucuz ve sağlıklı gıda ihtiyaçlarının karşılanması, ticari ve sportif amaçlı balıkçılığın desteklenmesi, su ürünleri kaynaklarının sürdürülebilir kullanılması ve kaynaklarımızın gelecek nesillere aktarılması için, su ürünleri kaynaklarımızı balıklandırmaya devam ediyoruz.

Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülen "Su Kaynaklarının  Balıklandırılması  Projesi" kapsamında Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü tesislerinde üretilen sazan balığı yavrularından 33 bin 600 adeti Merkez-Sarıçiçek Gölüne, Genç- Servi Göletine ve Solhan-Ördekler Gölüne balıkçılarımız ve bölgedeki vatandaşımızın katılımı ile bırakılmıştır.

Ülkemiz biyoçeşitliliğin korunması ve su ürünleri kaynaklarımızın gelecek nesillere aktarılabilmesi için av aracı, balık boyu, av zamanı ve yer yasaklarına uyulması suretiyle balık başta olmak üzere su ürünlerinin en az bir kez üremelerine imkân tanınması büyük önem arz etmektedir” denildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Göllere, 33, bin, balık, bırakıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı