Haber Detayı
24 Eylül 2020 - Perşembe 19:30
 
“Hiç yolu olmayan mezralar var”
Bingöl Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği, Tavz bölgesi köylerinde yol sıkıntısı olduğunu belirterek, “köy yollarımızda mıcır çalışması ne zaman başlayacak?” diye sordu.
GÜNDEM Haberi
“Hiç yolu olmayan mezralar var”

Bingöl’de İl Özel İdaresi tarafından 92 köy yolunun asfalt yapıldığı yönündeki haberlerin medyada yer alması üzerine Bingöl Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği, “İsteriz ki o güzel pozlar TAVZ coğrafyasındaki köylerimizde de verilsin” açıklaması yaptı.

Sosyal medya hesapları üzerinden köylerinin yol sorunlarını dile getiren Bingöl Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği, “Son günlerde hem yerel hem de ulusal anlamda bir çok habere konu olan köy yollarının asfaltlanma çalışması umut verici güzel bir haber, yolları yapılan köylerimize hayırlı olsun. Emek verenlere teşekkür ediyoruz. Yıllardır hizmet alma noktasında hep geride kalmış olan TAVZ coğrafyasındaki yolların mıcırlanması acaba ne zaman olacak? Mıcır diyoruz çünkü asfalt bizlere hayal, hayal diyoruz çünkü hala hiç yolu olmayan mezralar var. İsteriz ki o güzel pozlar TAVZ coğrafyasındaki köylerimizde de verilsin” ifadelerine yer verdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Hiç, yolu, olmayan, mezralar, var”,
Yorumlar
Haber Yazılımı