Haber Detayı
12 Ocak 2017 - Perşembe 22:45
 
İmam hatipli öğrencilere mesleklerini anlattılar
Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Bingöl Üniversitesi rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Bingöl Üniversitesi Genel Sekreteri Sosyolog Doç. Dr. Abdullah Taşkesen ve İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonunda kalan öğrencilerle bir araya gelerek, meslekleri hakkında öğrencileri bilgilendirdi.  
GÜNDEM Haberi
İmam hatipli öğrencilere mesleklerini anlattılar

Bingöl İmam Hatip Lisesi Pansiyonunda kalan öğrencilerle yapılan sohbette, ilk olarak belediye Başkanı Barakazi, Belediye Başkanı’nın görevlerinden bahsederek, belediyecilik hakkında öğrencileri bilgilendirdi.

Lise yıllarını anlatan ve meslek seçiminin önemine vurgu yapan Barakazi, şunları söyledi: “Sizler gibi ben de İmam Hatip Lisesi Pansiyonu’nda yatılı olarak kalıyordum. O yüzden sizi çok iyi anlıyorum. Lise yıllarınız çok önemli bunu fırsata dönüştürmekte sizin elinizde. Meslek seçimi yaparken istediğiz mesleği seçmelisin. Ailenin ya da öğretmenin isteği değil sizin isteğiniz önemli. Çünkü seçtiğiniz meslek sizin hayatınıza yön verir. Seçtiğiniz meslekte en iyisini yapmaya çalışın. Eğer mesleğinizde iyi olursanız bu ülkeye de hayırlı bir birey olursunuz”

Başkan Barakazi’nin açıklamalarının ardından Bingöl Üniversitesi rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Bingöl Üniversitesi Genel Sekreteri Sosyolog Doç. Dr. Abdullah Taşkesen ve İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin’de öğrencilerle sohbet etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İmam, hatipli, öğrencilere, mesleklerini, anlattılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı