Haber Detayı
09 Temmuz 2021 - Cuma 18:14
 
KURBAN BAĞIŞINA DESTEK ÇAĞRISI!
Bingöl Umut Kervanı Derneği Genç İlçe Temsilciliği, ‘Kurbanınız Umut Olsun’ sloganıyla kurban faaliyetini başlattı.
GÜNDEM Haberi
KURBAN BAĞIŞINA DESTEK ÇAĞRISI!

2021 Kurban organizasyonunu başlatan Bingöl Umut Kervanı Derneği "Kurbanınız Umut Olsun" çağrısıyla kurban vekâlet ve bağışlarını kabul etmeye başladı.

Bingöl Umut Kervanı Derneği Genç İlçe Temsilcisi Yüksel Ortak, başlattıkları organizasyona destek vermeleri için hayırseverlere çağrıda bulunarak, “Kurban ibadetinin yapılacağı kutsal bir mevsim daha gelip kapımıza dayanmış bulunmaktadır. Bizler de üzerimize yüklenen toplumsal sorumluluk ve ibadet anlayışıyla, çalışma paydaşlarımızla ‘Kurbanınız Umut Olsun’ temasıyla yapacağımız 2021 kurban organizasyonumuz için başta şehrimiz Bingöl olmak üzere dünyanın farklı coğrafyalarında 20 ayrı ülkede alt yapı hazırlıklarımızı tamamlamış bulunmaktayız. Kurban çalışmamızı, salgın tedbirlerine uygun bir şekilde, hijyen ve sağlık kurallarına uygun olarak planlanmıştır. Bingöl merkez ve ilçeleri başta olmak üzere bizlerde temsilcilik olarak Genç İlçemizdeki ihtiyaç sahibi ailelerimize kurban dağıtımını gerçekleştirmek için çalışmalarımızı yapmış bulunmaktayız. Siz hayırseverlerden çağrımız bu yıl ilçemizde kurban eti almamış bir ihtiyaç sahibinin kalmamasıdır” diye konuştu.

KURBAN BEDELİ 1.250 TL

Kurban kesecek olan hayırseverlerin kurbanlarını gönül hoşnutluğuyla dernekleri aracılığı ile fakir ve muhtaç ailelere ulaştırabileceklerini belirten Ortak, 2021 yılı için Umut Kervanı Vakfı’nın kurban bedelinin 1.250 TL olarak belirlendiğini belirterek, amaçlarının muhtaç ailelere daha fazla yardım edebilmek olduğunu belirtti.

YETİM VE MUHTAÇLARA BAYRAM SEVİNCİ OLALIM

Ortak, “Bu bayramda keseceğiniz kurbanların yetimlere, öksüzlere ve muhtaçlara bayram sevinci vesilesi olmasını istiyoruz. Derneğimizin tespit ettiği yüzlerce yetim ve muhtaca bir ‘Umut’ta siz olmak istemez misiniz. Yüce Rabbimiz bu mübarek günlerin hatırına bu zor ve sıkıntılı pandemi sürecinden bütün insanlığı felaha çıkarsın, hastalara şifalar versin. Hayırseverlerin bağışlarını izzeti dergâhında merhametiyle kabul eylesin inşallah. Bizler Bingöl Umut Kervanı Derneği olarak bu zor ve sıkıntılı süreçte tedbirlerimizi alarak hayırseverlerimizin kurbanlarını hijyenik ortamda kesecek ve elde edilen kurban bağış etlerini yetim ve muhtaç ailelere ulaştıracağız. Rabbimiz şimdiden kurbanlarını kesecek olan hayırseverlerimizin kurbanlarını kendi katında kabul eylesin” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

Kaynak: Editör:
Etiketler: KURBAN, BAĞIŞINA, DESTEK, ÇAĞRISI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı