Haber Detayı
28 Aralık 2020 - Pazartesi 11:58
 
SP’den kurumlara ziyaret
Saadet Partisi İl Başkanı Muhammed Fatih Tiryaki, il yönetimi ile birlikte kurum ziyaretlerinde bulundu.
SİYASET Haberi
SP’den kurumlara ziyaret

Ziyaretler ile ilgili açıklama yapan Tiryaki, “Kurumlarımızın; sorunları çözmek istemelerindeki azim ve gayretlerinin bizleri; İlimizde yapılacak güzel işlere dair umutlandırdığını belirtmek isterim” dedi.

Şehrin aydınlatmalarıyla ilgili detayları belediye başkanına sorduklarını belirten Tiryaki, “İhalenin yapım sürecinden, ışıklandırma direklerinin getirilişine, direkler arasında kullanılan bakır kablo miktarından, dikim esnasındaki maliyetlere kadar, her aşamayı büyük bir titizlikle bize anlatan Belediye Başkanımız Erdal Arıkan Beyefendiye teşekkür ederiz. 6,9 milyona ihale edilmiş olan bu çalışmada takribi 10 kilometrelik bir alanın aydınlatılması sağlanmıştır. Söylenenin aksine gelişi güzel bir şekilde değil, uzun uğraşlar sonucu bu maliyetli işin; göründüğünün aksine daha düşük bir maliyetle yapılmış olduğunu ve bu hususta Belediye Başkanlığımızın titizlikle bu çalışmayı yapmış olduğuna şahit olduk.

Bununla birlikte Şehrimizde özellikle PTT kavşağında, trafiğin çoğu zaman kilit noktasına geldiğini ve vatandaşımızın bu hususta sıkıntı çektiğini kendilerine ilettik. Bu hususla alakalı yaptıkları çalışmalar hakkında da kendilerinden bilgi aldık. Kısa bir süre sonra, bu sorunun çözüleceği hususunda tarafımıza detaylıca bilgi verildi. Bir süre önce kurulması kararlaştırılan kum ocağı ve ilerleyen süreçte kurulması planlanan asfalt tesisi gibi yatırımların yapılacak olmasını öğrenmek bizleri mutlu etti. Belediyemizin yapacağı çalışmalarda; maliyetleri daha da düşürecek olan bu tesislerin, belediyemiz tarafından; kendi ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik yapılacak olmasının da ayrıca takdir edilecek bir durum olduğunu ifade etmek isteriz” dedi.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Tarım Kredi Kooperatif Müdürlüğü ve FEDAŞ İl Müdürlüğünü de ziyaret ettiklerini belirten Tiryaki, “Saadet Partisi olarak; ilimizde üretime dayalı yapılacak işlere bütçe ayrılmasının her zaman yanında olacağımızı, ilimiz bütçesinin şeffaf olmayan şekillerde başka taraflara aktarılacağı ve tüyü bitmemiş yetimin hakkının birilerine peşkeş çekileceği durumlarda, canımız pahasına da olsa karşı duracağımızı herkesin bilmesini isteriz. Bu bağlamda gördüğümüz bir yanlışa gücümüz yetiyorsa elimizle, yetmiyorsa dilimizle, ona da gücümüz yetmezse kalbimizle buğz edeceğimizin herkes tarafından bilinmesini isteriz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SP’den, kurumlara, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı