Haber Detayı
03 Kasım 2021 - Çarşamba 17:43
 
VİCDANINIZ RAHAT OLACAK MI?
DEVA Partisi Bingöl İl Başkanı Mikail Kovalar, işçi alımları kurasında ismi çıkan 60 kişinin eksik evrak gerekçesiyle elendiğini belirterek, yetkililere seslendi: “Haksız yere elendiğini söyleyen vatandaşlarımızın haklarını elinden aldığınız için vicdanınız rahat olacak mı?”
SİYASET Haberi
VİCDANINIZ RAHAT OLACAK MI?

DEVA Partisi Bingöl İl Başkanı Mikail Kovalar, Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere yapılacak sürekli işçi alımına 23-27 Ağustos 2021 tarihleri arasında binlerce vatandaşın başvuruda bulunduğunu belirterek, alımların adil bir şekilde yapılması gerektiğini vurguladı.

DEVa partisi olarak daha önce mülakatla ilgili endişelerini dile getirdiklerini belirten Kovalar, şunları söyledi: “Yapılan başvurular arasında 15 Eylül 2021 tarihinde Ankara’da noter huzurunda çekilen kuralar sonucunda erkek güvenlik görevlisi için 64 asil ve 64 yedek, kadın güvenlik görevlisi için 76 asil ve 76 yedek, erkek temizlik görevlisi alımı için 1 asil ve 4 yedek, kadın temizlik görevlisi için ise 3 asil ve 9 yedek listelerde isimleri belirlenmişti.

Ankara’da yapılan kura çekimi sonrasında listede ismi çıkan vatandaşlarımızdan birçoğu yapılacak olan mülakatın doğru olmadığını ve siyasi referansı olmayanların eleneceği endişesiyle bizlerden destek istemişlerdi.

Deva Partisi olarak bu endişeleri haklı bulup ve bununla ilgili itirazımızı basın yoluyla ilgililere duyurmuştuk. Yapmış olduğumuz çağrıda başvuruda bulunanların hepsinin bu şehrin öz evlatları olduğunu, mülakatla yapılması düşünülen alımların eşit ve adil bir şekilde listede asil ve yedek olarak çıkanların huzurunda kura yapılmasını talep etmiştik.

Bu talebimiz, Ankara’da çekilen kura sonrası ismi açıklanmış ve büyük bir mutluluk yaşamış vatandaşlarımızın haklı endişelerine destek olarak umutlarını yitirmemesine vesile olmuştu.

Bundan önceki alımlarda olduğu gibi yine mülakat adı altında hak edene değil, siyaseten referansı güçlü olanların alınacağı kanaatini ortadan kaldırılacağını düşünmüştük.

Yine yanıldık! Ve çok zaman geçmeden yapılması planlanan mülakat öncesi kurada ismi çıkan yaklaşık 60 vatandaşımızın evrak eksikliğinden dolayı elendiklerini üzüntüyle kendilerinden öğrenmiş olduk.

İlan metninde “belirtilen esaslara uygun olmayan başvuruların kabul edilmeyeceğini” ve doğal olarak da başvuru şartlarını yerine getirmeyenler kuraya tabi tutulmamıştır.

Başvuru esnasında istenilen evraklar eksik ve yetersiz ise başvuruları neden alındı?

Ya da eksik evrakları olan vatandaşlarımıza tamamlamaları için neden uyarıda bulunulmadı?

Evrak eksikliğinden elenen vatandaşlarımız evrakları eksik olduğu halde Ankara’da çekilen kuraya neden dahil edildiler?

Büyük umutlarla kura sonucunu bekleyen ve kurada ismi çıkan vatandaşlarımızı neden umutlandırdınız?

Haksız yere elendiğini söyleyen vatandaşlarımızın haklarını elinden aldığınız için vicdanınız rahat olacak mı?

Bizler evlatlarımız arasında eşit ve adil bir duruş sergilemediğimiz sürece, geleceğe dair güven vermedikçe ailesini, sevdiklerini, şehrini ve ülkesini bırakıp yabancı ülkelere gitmelerine engel olamayacağız.

Herkes elini vicdanına koymalı ve haksızlığa uğramış vatandaşlarımızın hakkını korumalıdır.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: VİCDANINIZ, RAHAT, OLACAK, MI?,
Yorumlar
Haber Yazılımı