Haber Detayı
02 Nisan 2021 - Cuma 19:02
 
46 OKULDA TASARIM VE BECERİ ATÖLYESİ KURULDU
Bingöl’de 46 okulda kurulan 65 atölyede öğretmenlere ahşap işleme ve el becerisi eğitimleri veriliyor.
EĞİTİM Haberi
46 OKULDA TASARIM VE BECERİ ATÖLYESİ KURULDU

Vali Kadir Ekinci ve Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Merkez 100. Yıl Ortaokulunda kurulan ahşap ve beceri atölyesini ziyaret etti.

Vali Kadir Ekinci, atölyede yapılan çalışmalar ve üretilen ürünleri inceleyerek, öğretmenlerden bilgi aldı.

Bingöl'de, Milli Eğitim Bakanlığının ‘2023 Vizyon Belgesi’ kapsamında okullarda öğrencilerin ilgi, yetenek ve becerilerine yönelik atölyeler kuruldu. Bu kapsamda Bingöl genelinde Milli Eğitim Bakanlığı, Fırat Kalkınma Ajansı, Borsa İstanbul ve yerel imkanlar dahilinde 46 okulda, 65 adet atölye kuruldu.

Kurulan atölyelerde görev almaya başlayan öğretmenlere eğitimler verilmeye başlandı. Bu kapsamda Merkez 100. Yıl Ortaokulunda kurulan ahşap ve beceri atölyesinde 30 öğretmen eğitime alındı.

İlk aşamada öğretmenler, ahşap ürünler ile güneş enerjisiyle çalışan küçük tasarımlar yapmaya başladı. Eğitimlerini sürdüren öğretmenler, daha sonra öğrencilere öğrendiklerini aktaracaklar. İl genelinde kurulan atölyelerin yazılım, tasarım, görsel sanatlar, ahşap metal, müzik, salon sporları, dram ve eleştirel düşünme, bilim, kültür sanat, yaşam becerileri, teknoloji tasarım, akıl ve zeka oyunları üzerine olduğu aktarılırken, öğretmenlere yönelik eğitimlerin periyodik olarak süreceği aktarıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 46, OKULDA, TASARIM, VE, BECERİ, ATÖLYESİ, KURULDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı