Haber Detayı
17 Mart 2021 - Çarşamba 19:11
 
BİNGÖL-SANCAK YOLU 2022’DE TAMAMLANACAK
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bingöl-Sancak karayolunun 2022 yılında tamamlanacağını söyledi.
GÜNDEM Haberi
BİNGÖL-SANCAK YOLU 2022’DE TAMAMLANACAK

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, kurum ziyaretlerinin ardından Vali Kadir Ekinci, TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Cevdet Yılmaz, AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek ve Belediye Başkanı Erdal Arıkan ile birlikte Kuzey Çevre Yolunda incelemelerde bulundu.

Çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Karaismailoğlu, Bingöl-Sancak yolunun 2022 yılında tamamlanacağını söyledi.

Karaismailoğlu, “Ulaştırma ve haberleşme alanı bir ülkenin ekonomisinin can damarlarını oluşturuyor. Yaptığımız her yol, her köprü, her havalimanı o ilimize canlılık katıyor. Ekonominin gelişmesine, yeni istihdam alanlarının oluşmasına, eğitime, kültüre katkı sağlıyor.

Bu bakış açısıyla ülkemizdeki ulaştırma ve haberleşme alanında 931 milyar liranın üzerinde yatırım gerçekleştirdik” dedi.

Bakan Karaismailoğlu, Bingöl-Sancak yolu ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Bingöl’deki ulaştırma ve haberleşme sektöründe hükümetlerimiz döneminde 6 milyar 22 milyon liranın üzerinde yatırım yaptık. Karayolları projelerimiz, havaalanımız ve raylı sistem atılımlarımızla Bingöllü kıymetli vatandaşlarımızın yaşam kalitesine önemli katkılar yaptık. Bingöl’ün öncelikleri gereği, özellikle karayollarımız odak noktamız oldu. İlimizdeki bölünmüş yol uzunluğu 5 kilometre iken, 220 kilometre daha bu standartta yol yaparak, bölünmüş yol uzunluğunu 225 kilometreye çıkardık. Bugün Bingöl’de 223 kilometresi devlet yolu, 379 kilometresi de il yolu olmak üzere toplam 602 kilometre yol ağımız bulunmaktadır.

Şu anda Bingöl-Sancak il yolunda incelemelerde bulunuyoruz. 490 milyon lira bedelli bu yol projemizin toplam uzunluğu 32,5 kilometredir. Yolumuzda toplam 686 metre uzunluğunda 3 adet köprü yapacağız. Projemizi, inşallah 2022 yılında tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız. Yol çalışmalarımızın devam ettiği Bingöl-Sancak İl Yolundan, Elazığ-Bingöl yoluna bağlanarak yapılacak kesimi ile, güzergahın Bingöl Çevre Yolu şeklinde çalışması sağlanacaktır. Proje ihalesini yaptık inşallah 12 Nisan’da da sonuçlandıracağız. 2,5 kilometrelik bu kesimde 1 adet 330 metre uzunluğunda viyadük bulunuyor.

İnşallah daha nice yeni projelerle Bingöl'ümüze hizmet etmeye devam edeceğiz.

Bingöl-Sancak yolunda ve Bingöl’ün tüm yollarında yoğun kış şartları ve coğrafi zorluklara rağmen canla başla görev yapan arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyorum.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİNGÖL-SANCAK, YOLU, 2022’DE, TAMAMLANACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı